RSS
Новости
13 июня 2022, 15:51
"Нафтогаз" домовився із канадською компанією про постачання зрідженого газу та водню з 2027 року
НАК "Нафтогаз України" підписала меморандум із канадською Symbio Infrastructure про намір закуповувати скраплений природний газ (СПГ) та "зелений" рідкий водень (LH2) із 2027 року.

Документ підписали голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко та засновник і голова Symbio Infrastructure Джим Ілліч 5 червня у Вашингтоні (США).

"Ми вважаємо, що можливості для забезпечення надійних, відповідально вироблених довгострокових поставок енергії від таких союзників, як Канада, та з об'єктів Symbio мають вирішальне значення для нашої енергетичної безпеки", – заявив Юрій Вітренко.

"Енергія інноваційної, нульової, гідроенергетичної інфраструктури Symbio забезпечить Україну конкурентоспроможним ресурсом та значно скоротить глобальні викиди парникових газів за рахунок витіснення джерел енергії з більш високим рівнем викидів, що використовуються в Європі", – додав Джим Ілліч.

Сторони припускають, що СПГ та LH2 будуть постачатися на імпортний термінал у взаємно узгодженій європейській країні транзиту.

Symbio через свою дочірню компанію GNL Québec розробляє в Квебеку Énergie Saguenay – великомасштабний об'єкт з експорту СПГ з нульовим викидом вуглецю. Установка зріджуватиме і експортуватиме 10,5 млн тонн або 15 млрд куб. м чистого СПГ на рік до Європи. Це відповідає приблизно 17% річного споживання газу в Німеччині або близько половини споживання в Україні.

Канадська компанія також розраховує стати одним із найбільших у світі експортерів екологічно чистого рідкого водню.

Проекти Symbio мають розпочати роботу у 2027 році після дозволу регулюючих органів.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое