RSS
Новости
14 июня 2022, 11:32
Vestas вирішила розірвати спеціальний інвестконтракт із РФ і закрити завод
Найбільший виробник турбін для вітрових електростанцій (ВЕС) Vestas вирішила розірвати спеціальний інвестконтракт (СПІК) із РФ після повномасштабного вторгнення в Україну.
Данська компанія планує до серпня закрити завод з виробництва лопатей для вітроелектростанцій (ВЕС) в Ульяновську.

Відхід Vestas ставить під питання проекти ВЕС «Фортума» на 250 МВт: на думку аналітиків, знайти нового постачальника за короткий термін практично неможливо. Частина співробітників завершує роботи, інші звільняються, завод виконав план на 2022 рік, але не має контракту на 2023 рік.

Російський менеджмент Vestas вже розпочав неофіційні переговори з Мінпромторгом про дострокове розірвання СПІК. Компанія вклала у виробництво понад 2 млрд руб. Штатна чисельність заводу - 443 особи. Vestas ще в березні повідомила, що призупиняє участь у проектах у Росії, а на початку квітня оголосила про звільнення з країни. З 2018 року Vestas поставила в РФ 1,1 ГВт вітротурбін, або приблизно 1% від обсягу свого світового продажу. Проблема з поставками вітротурбін порушує проект ВЕС «Фортума» у Волгоградській та Самарській областях на 253 МВт.


Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое