RSS
Тренды
14 июня 2022, 16:37
Швидке зростання цін на літій знижує привабливість LFP-акумуляторів в електромобілях – дослідження
Глобальні потрясіння останніх років призвели до зростання цін на всі ключові матеріали для акумуляторів, але якщо ціни на кобальт та нікель зросли приблизно на 85% та 55% відповідно, то ціна на літій збільшилася на більш ніж 700% з початку 2021 року.

Два найбільш популярні типи сучасних акумуляторних батарей - це нікель-кобальт-марганцеві (NCM) і літій-залізо-фосфатні (LFP). Перший тип батарей має переваги за продуктивністю, але другий тип дешевше і не містить шкідливого кобальту.

Слідом за китайськими виробниками електромобілів, які переважно використовують батареї другого типу, багато інших брендів з різних країн заявляли про плани з розширення використання LFP-батарей. Деякі експерти передбачали, що NCM-акумулятори, зрештою, стануть нішевою технологією, тоді як LFP-батареї (та інші типи батарей без кобальту) отримають поширення.

У розрахунках не враховувалися такі фактори, як вантажопідйомність та економіка електрифікації вантажівок. При цьому автори відзначають, що, незважаючи на більшу вагу сучасних електровантажівок у порівнянні з їх дизельними аналогами, це не є критичним моментом для потенційної заміни, тому що приблизно в 75% випадків вантажівки заповнюють свій робочий простір до того, як досягають межі вантажопідйомності.

Однак у нещодавньому звіті S&P Global Commodity Insights стверджується, що через різке зростання цін на літій LFP-батареї можуть втратити свою перевагу у вартості. Зростання попиту на електромобілі та глобальні потрясіння останніх років призвели до зростання цін на всі ключові матеріали для акумуляторів, але якщо ціни на кобальт та нікель зросли приблизно на 85% та 55% відповідно, то ціна на літій збільшилася на більш ніж 700% з початку 2021 року.

 Крім того, очікується збереження глобального дефіциту літію. Дослідження S&P показує, що при поточній продуктивності всіх літієвих проектів, що діють, до 2030 р. дефіцит цього металу може становити 220 тис. т або 12% прогнозованого попиту. Причина – у неможливості швидкого масштабування видобутку літію, оскільки для будівництва нового виробництва акумуляторних батарей потрібно близько двох років, а для розробки нового літієвого рудника – не менше восьми.

Але безпека, у тому числі пожежна, LFP-батарей у порівнянні з NCM-акумуляторами залишає їм конкурентну перевагу в майбутньому, незважаючи на зростання цін. Крім того, LFP-батареї мають потенціал зростання питомої енергоємності (з поточних 160 до 200 Вт * год / кг у найближчому майбутньому) і надалі можуть наблизитися до показників NMC-батарей (поточне значення - 260 Вт * год / кг).

Раніше генеральний директор Ford спрогнозував, скільки коштуватимуть електромобілі

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ЭлектроВести
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое