RSS
Новости
15 июня 2022, 14:24
ЄБРР виділить "Нафтогазу" 300 млн євро, перші 50 млн євро уже доступні для екстреної закупівлі газу – банк
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) виділить НАК "Нафтогаз України" 300 млн євро, з яких 50 млн євро вже доступні для екстреної закупівлі газу.

Згідно з поширеним 14 червня прес-релізом банку, фінансову підтримку НАК для закупівлі газу надано з метою компенсації втрат видобутку після військового вторгнення в Україну.

ЄБРР гарантує 66% (EUR200 млн) загального обсягу кредиту, який також підкріплено державною гарантією України. Після початкового платежу EUR50 млн гарантії донорів покриють наступні EUR100 млн та 66% остаточних EUR150 млн.

У ЄБРР зазначили, що фінансування дозволить НАК підтримувати тісну інтеграцію українського газового ринку з Європейським Союзом, зокрема, "Нафтогаз" зможе отримувати природний газ, використовуючи механізм конкурентних закупівель у попередньо кваліфікованих газових трейдерів в ЄС. Постачання газу в рамках кредиту відбуватиметься на базі стандартизованих контрактів EFET (Європейська федерація енергетичних трейдерів).

За даними банку, крім виділеного ним фінансування, "Нафтогаз" планує залучити для закупівлі газу в рамках підготовки до опалювального сезону, а також виконання спецзобов'язань щодо продажу газу за пільговими цінами приблизно EUR1 млрд.

"Невідкладність дій очевидна. Газ потрібен: для наступного опалювального сезону, для виробництва електроенергії, для більш широкої підтримки економіки. Поповнення запасів газу необхідно розпочати зараз, щоб восени уникнути серйозних наслідків", – зазначив віце-президент ЄБРР Ален Пілу.

"Нафтогаз високо цінує своє стратегічне партнерство з ЄБРР. Те, що ми можемо покластися на ЄБРР у найскладніших обставинах, підтверджує цей проект в умовах війни. Це, безумовно, сприятиме стійкості України. Ми вдячні за те, що разом з ЄБРР ми можемо допомогти модернізувати Україну, запроваджуючи найкращі практики як у закупівлі газу, так і у сталому розвитку енергетичного сектору в Україні", – додав голова "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

Раніше повідомлялося, що ЄБРР надасть "Укренерго" 50 млн євро для підтримки ліквідності, планує з донорами підтримку країні на 1 млрд євро

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое