RSS
Новости
16 июня 2022, 10:27
Розробник процесорів «Байкал» припинив випуск чіпів Baikal-S через відмову виробництва у Тайвані укладати нові контракти
Російський виробник процесорів "Байкал" може заморозити проєкт випуску серверних чіпів Baikal-S через проблеми з розміщенням замовлень на виробництво в Тайвані. Тайванська TSMC припинила співпрацю з російськими компаніями у лютому 2022 року.

«Байкал Електронікс» скасував випуск та продаж чіпів Baikal-S. Причиною стала відмова тайваньської компанії TSMC укладати нові контракти. Також до Росії не поставляються партії вже вироблених процесорів для комп'ютерів та ноутбуків Baikal-M.

За словами учасників ринку, Байкал Електронікс може відмовитися і від випуску наступного покоління серверних процесорів Baikal-S2, на розробку яких компанія отримала 5,64 млрд рублів від Мінпромторгу. У "Байкал Електронікс" заявили, що "команда продовжує роботу з усіх проєктів, у тому числі Baikal-S, Baikal-S2".

У травні виробники процесорів «Ельбрус» та «Байкал» потрапили до списку санкцій Великобританії. Останній використовує в розробках архітектуру ARM, але ліцензія, що діє, є тільки на частину процесорів. Без неї з розробником не співпрацюватимуть заводи.

Перейти на чіпи Baikal-S розраховував «Сбербанк», «якщо держава зобов'яже купувати продукцію виключно на російських процесорах», також цікавилися ними інші великі структури.

TSMC припинив постачання в Росію ще в лютому, відразу після початку спецоперації. Тоді ж компанія призупинила виробництво процесорів "Ельбрус". У травні компанія МЦСТ, яка займається їх розробкою, почала переговори про перенесення виробництва на російську фабрику «Мікрон».

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: vc.ru
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое