RSS
Новости
16 июня, 12:43
Японія буде генерувати енергію з глибоководних океанських течій
Приливні електростанції можуть бути надійним джерелом відновлюваної енергії, але активне судноплавство у прибережних водах Японії сильно обмежує можливість їхньої установки. Тому компанія IHI та організація NEDO створюють технологію видобутку енергії з іншого джерела – океанічних течій. Вони вже випробовують піддослідну турбіну на 100 кВт, а до 2030 року планують побудувати першу комерційну станцію потужністю 2 МВт.

Відновлювана енергія, перейти яку мріють багато країн, розподілена планетою нерівномірно. Наприклад, біля Японії потенціал сонячної та вітрової енергетики незначний. При цьому країна на п'ятому місці у світі зі споживання електрики, а аварія на АЕС Фукусіма поставила хрест на розвитку атомної енергетики. Океан став найпривабливішим джерелом чистої електрики для острівної країни.

Зазвичай течії у відкритому морі менш придатні для генерації електрики, ніж приливні. Але у деяких частинах океанічні течії за шириною досягають 100 км і переносять 65 млн кубометрів води за секунду.

IHI та NEDO бачать у цьому великий потенціал і з 2011 року працюють над глибоководними океанічними турбінами, а з 2017-го проводять випробування невеликого дослідного генератора на 100 кВт.

Якір міцно утримує апарат на глибині 50 метрів нижче за поверхню океану. Конструкція складається з трьох циліндричних буїв завдовжки близько 20 м, з'єднаних у пліт. Крайні циліндри оснащені дволопатевими гвинтами діаметром 11 м, які обертаються у протилежних напрямках для збереження балансу. Кожен із цих гвинтів крутить генератор на 50 кВт.

За допомогою датчиків тиску система здатна автономно змінювати параметри для досягнення максимальної ефективності. З метою технічного обслуговування та ремонту апарат спливає на поверхню, де до нього може дістатися техперсонал.

Після 3,5 років випробувань IHI планує розпочати тестування комерційної версії турбіни з лопатями довжиною 40 метрів та потужністю 2 МВт. Передбачувана дата появи такої турбіни – 2030 рік. За оцінками компанії, ціна на енергію океанічних течій буде близькою до цін на сонячну енергію в Японії.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!