RSS
Новости
17 июня 2022, 09:25
Можливість для підвищення рівня платежів перед виробниками ВДЕ потенційно існує – «Гарантований покупець»
Потенційна можливість для підвищення рівня платежів від «Гарантованого покупця» до виробників електроенергії з ВДЕ існує. Державне підприємство разом із Міністерством енергетики працюють над змінами до Наказу №140 щодо можливого рівня збільшення розрахунків. Таку відповідь на запит ЗМІ надали в «Гарантованому покупці».

«Потенційно, можливість для підвищення рівня платежів підприємствам ВДЕ існує, з урахуванням того, що в травні Підприємство мало залишок коштів, який був розподілений між ДП «НАЕК «Енергоатом» та НЕК «Укренерго»… Безумовно, нам хотілося б збільшити рівень розрахунків з «зеленою» генерацією і віримо, що в перспективі це вдасться. За останні 2 місяці Підприємство може говорити ро деяке покращення показників реалізації електроенергії. Якщо така тенденція продовжиться, на що робиться ставка, можна говорити про збільшення виплат. І задля цього, разом з Міненерго, и вже працюємо ад змінами до наказу №140», - вказують в «Гарантованому покупці».

Водночас, в держпідприємстві вказують, що гарантувати щось в частині успішної реалізації складно через проблеми з прогнозуванням, які були особливо відчутні в березні-квітні цього року.

Раніше в Українській Вітроенергетичній Асоціації заявляли про те, що 35% оплати дозволить щонайменше покривати операційні витрати, той рівень, який існує зараз (15-16%) забезпечує лише критичні витрати. В «Гарантованому покупці» вказали, що зараз важко оцінити чи може бути підвищений рівень виплат до 35%.

«Існує низка чинників, які впливають на рівень доходів та не дозволяють рахувати по методу множення кількості проданих МВт на ціну продажу. Наприклад, в перші місяці війни були відмови від придбаної електроенергії або зменшення відпуску через обмеження. Це призводило до необхідності повертати покупцям вже отримані кошти», - наголошують в «Гарантованому покупці».

Зокрема, в «Гарантованому покупці» вказали, що «Укренерго» має заборгованість перед ДП за небаланси, частина з них у 2021р була зарахована по зустрічним вимогам, зараз ведеться діалог щодо залишків боргу. Щодо заборгованості від ОСП за послугу зі збільшення частки з ВДЕ, то за інформацією «Гарантованого покупця», «Укренерго» поки не підписало акти за надану послугу.

«У вирішенні цього питання також бере участь і НКРЕКП», - вказують в держпідприємстві.

Раніше повідомлялося, що «ДТЕК Тилігульська ВЕС» збільшила ліцензовану потужність до 36 МВт

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!