RSS
Новости
21 июня, 09:20
Нідерланди знімуть обмеження на роботу вугільних станцій через дефіцит російського газу
Міністр енергетики Нідерландів Роб Єттен у понеділок заявив про введення в дію першої фази кризового плану в енергетиці, який передбачає зокрема зняття обмежень на роботу вугільних елетростанцій.

"Продовжуючи свою жахливу війну в Україні Путін усе більше використовує газ як засіб сили. У міру того, як Путін усе більше прикручує газовий вентиль, ризик дефіциту газу в Європі зростає", – заявив Єттен на пресконференції.

Кризовий план передбачає зокрема зняття обмеження на роботу вугільних електростанцій: наразі вони можуть діяти лише на 35% потужності, щоб продукувати менше шкідливих викидів. Тепер уряд Нідерландів планує змінити цей закон.

Водночас Нідерланди поки не планують збільшувати видобуток газу в родовищі Гронінген, яке мали закрити у 2024 році через ті ж зміни клімату. Водночас Єттен попередив, що родовище можуть розконсервувати, але лише як крайній захід.

Також міністр енергетики Нідерландів закликав підприємства і домогосподарства якомога більш ощадливо використовувати енергію. Зокрема великі споживальники газу будуть працювати за тимчасовим планом енергозбереження.

Раніше повідомлялося, що Австрія повертається до вугільної генерації. Останню станцію закрили два роки тому

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: epravda.com.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!