RSS
Новости
21 июня, 15:36
Рада прийняла у першому читанні законопроект про введення мораторію на підвищення тарифів на газ і тепло
Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект №7427 про введення мораторію на підвищення ціни на природний газ для побутових споживачів, тарифів на теплову енергію та послуги з розподілу природного газу для всіх категорій споживачів.

Мораторій діятиме у разі остаточного прийняття закону під час воєнного стану на всій території України та протягом шести місяців після його припинення чи скасування.

Як повідомив народний депутат Ярослав Железняк, таке рішення підтримали 229 парламентарів за необхідних 226 голосів.

При цьому уточнюється, що законопроект №7427 передбачає також залучення понад 180 млрд грн від міжнародних партнерів на покриття різниці тарифів.

Повна назва документа звучить як "Проект закону України "Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії військового стану та подальшого відновлення".

Згідно з його текстом, підприємствам теплокомуненерго, постачальникам газу та операторам газорозподільних систем з державного бюджету будуть компенсовані збитки, спричинені забороною підвищувати тарифи, та втрати, зазнані внаслідок військових дій.

Також документ містить заборону вчиняти будь-які дії щодо примусу побутового споживача до оплати заборгованості.

Раніше повідомлялося, що Кабмін зберіг чинні тарифи на електроенергію для населення ще на півроку

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!