RSS
Новости
21 июня 2022, 16:50
Рада схвалила податкові та митні стимули для індустріальних парків
21 червня Верховна Рада схвалила податкові та митні стимули для індустріальних парків в Україні, проголосувавши за закони №5688 та №5689, які передбачають звільнення майбутніх резидентів індустріальних парків від імпортного ПДВ і мита на обладнання, а також звільнення від податку на прибуток на 10 років.

Крім того, органи місцевого самоврядування отримують право надавати пільги за місцевими податками.

Ініціатор законопроектів Дмитро Кисилевський повідомив, що запобіжником від зловживань податковими пільгами стане вимога використовувати ввезене обладнання виключно в межах індустріального парку без права відчуження протягом 5 років.

Звільнення від податку на прибуток дозволяється за умови реінвестування частини прибутку, еквівалентної розміру податку на прибуток. Також резидентам індустріальних парків не можна нараховувати і виплачувати дивіденди. І це має бути окрема юридична особа, яка фізично і юридично знаходиться всередині парку.

"В Україні впроваджується інструмент розвитку промисловості, який вже давно успішно використовується в усьому світі, - відзначив Дмитро Кисилевський. - Приміром, в Угорщині в 210 індустріальних парках генерується біля 30% ВВП. В Туреччині в 400-х дуже успішних індустріальних парках фактично вирощена вся турецька промисловість. Кожний долар державних вкладень в інфраструктуру індустріальних парків дозволить залучити 5-6 доларів інвестицій".

Також Дмитро нардеп акцентував на важливості створення стимулів для індустріальних парків за умов чинного воєнного стану.

"Чому індустріальні парки потрібно запускати прямо зараз, не чекаючи перемоги у війні? По-перше, індустріальні парки створюють сприятливі умови для релокації промислових підприємств. По-друге, на відміну від ініціатив по відкриттю імпорту, нові податкові стимули спрямовані на внутрішнє виробництво і робочі місця, які дуже потрібні українцям саме зараз. По-третє, для деокупованих і постраждалих територій індустріальні парки стануть зручним інструментом організації промислової забудови і відновлення роботи підприємств. Таким чином, індустріальні парки спростять релокацію промислових підприємств під час війни і прискорять відновлення економіки після перемоги", - резюмував нардеп.

Раніше повідомлялося, що Рада відмовиться від скасування податкових пільг для пального до завершення військового стану

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: cfts.org.ua
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое