RSS
Новости
22 июня 2022, 12:03
МЕА закликає Європу відкласти закриття будь-яких ядерних енергетичних об'єктів
Міжнародне енергетичне агентство (МЕА, International Energy Agency, IEA) закликає керівництво європейських країн негайно підготуватися до повного припинення експорту російського газу цієї зими.

"Європа повинна бути готова на випадок, якщо російський газ буде повністю відключений, – заявив глава МЕА Фатіх Біроль. – Чим ближче ми наближаємося до зими, тим більше розуміємо наміри Росії. Я вважаю, що скорочення спрямовані на те, щоб уникнути заповнення Європою сховищ і збільшити важелі впливу Росії в зимові місяці".

Він додав, що надзвичайні заходи, вжиті європейськими країнами для зменшення попиту на газ, такі як запуск старих вугільних електростанцій, були виправдані масштабами кризи, незважаючи на побоювання щодо зростання викидів вуглецю.

На його думку, збільшення виробництва на вугіллі є "тимчасовим" і допоможе зберегти поставки газу для опалення взимку. А будь-які додаткові викиди CO₂ від спалювання вугілля, що дуже забруднює повітря, будуть компенсовані прискоренням планів Європи зменшити залежність від імпортованого викопного палива та нарощуванням потужності відновлюваної генерації.

Фатіх Біроль також наголосив, що європейські країни повинні спробувати відкласти закриття будь-яких ядерних енергетичних об'єктів, щоб допомогти обмежити кількість газу, який спалюється при виробництві електроенергії.

Раніше Швеція, Данія, Німеччина, Австрія та Нідерланди оголосили про перший етап надзвичайних планів щодо збереження поставок газу.

За даними консалтингової компанії ICIS, після вторгнення Росії в Україну Європа скоротила свою залежність від російського газу приблизно до 20% від загального обсягу поставок з приблизно 40% раніше. Але країни регіону вже використали більшість варіантів диверсифікації поставок, таких як морські вантажі зрідженого природного газу.

Раніше повідомлялося, що Швеція запустила екстрений газовий план на випадок зупинки поставок газу з РФ

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое