RSS
Новости
23 июня 2022, 11:49
Чехія планує за п'ять років розвити атомну генерацію та стати енергетично незалежною державою.
Чехія оголосила курс на енергонезалежність від Росії та планує за п'ять років стати енергетично незалежною державою. Пріоритетом стане атомная генерація. Про це повідомив прем'єр Чехії Петро Фіала. За його словами, за попередника Андрія Бабіша Чехія стала майже повністю залежною від путінської Росії у постачанні газу.

Фіала наголосив, що запаси у підземних сховищах знаходяться на рекордно високому рівні – 73% станом на 21 червня. «Проте наша країна не може собі дозволити залишатися на 100% залежною від одного ненадійного постачальника. Тому ми в уряді склали план досягнення енергетичного суверенітету протягом наступних п'яти років... Ми повинні якнайшвидше відрізатися від Росії та стати енергетично незалежною державою», – сказав Фіала.

Планується добудувати АЕС Дуковани без участі китайських чи російських компаній, продовжити нафтопровід TAL (Trans Alpine Pipeline) з Італії, перезапустити проект будівництва газового інтерконектора з Польщею. Чехія також домовилася про імпорт газу через LNG-термінали в Нідерландах та викупила російську частку у компанії Skoda JS, яка займається будівництвом та обслуговуванням атомних електростанцій.

«Ми маємо значно збільшити пропускну спроможність газо- та нафтопроводів із країн Євросоюзу. Нам потрібно отримати більше потужностей морських LNG-терміналів. Ми повинні підтримувати будівництво генерації, яка не використовує викопне паливо. Зрозуміло, що нашою опорою будуть АЕС, але ми розвиватимемо сонячну електроенергетику та використання теплових насосів, хочемо суттєво збільшити обсяги вітчизняного виробництва біогазу», — сказав Фіала. За його словами, цей план коштуватиме великі зусилля та великі гроші, але врешті-решт щедро окупиться.

Раніше повідомлялося, що Азербайджан планує до 2027 року створити енергокоридор до Європи через Туреччину

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое