RSS
Новости
23 июня, 16:31
Литва припускає відключення електроенергії з боку Росії
Росія може відключити Литву від енергетичного кільця БРЕЛЛ, і країна готова до цього. Про це заявив президент Литви Гітанас Науседа.

«Ми готові до недружніх дій з боку Росії, таких як відключення від системи БРЕЛЛ або іншим», - сказав він.

Нагадаємо, минулого тижня стало відомо, що Литва не допускатиме транзит підсанкційних товарів із Росії до Калінінградської області. Російські посадовці відповіли на це погрозами, щоправда, поки конкретики щодо заходів у відповідь не прозвучало.

Обмеження на транзит запроваджуються відповідно до санкцій, які були затверджені ЄС ще у березні та набули повної сили з 18 червня.

Тим часом, губернатор Калінінградської області стверджує, що транзит підсанкційних товарів може бути переведений на судна, тоді як через Литву сухопутним шляхом продовжать надходити товари, які не підпадають під санкції.

Литва до 2025 року має намір вийти з кільця БРЕЛЛ. З моменту запуску першого блоку БелЕАС восени 2020 року країна припинила комерційний імпорт із Білорусі, а потім із Росії. Поки що фізичні зв'язки та перетік енергії між Литвою, Білоруссю та Калінінградською областю зберігаються. А проект відключення від кільця БРЕЛЛ передбачає і демонтаж ліній електропередач з Білоруссю.

Електричне кільце Білорусі, Росії, Естонії, Латвії та Литви (ЕК БРЕЛЛ) – синхронний режим роботи енергетичних систем Білорусі, Росії, Естонії, Латвії та Литви (на єдиній частоті струму 50 Гц), що склався на основі угоди від 7 лютого 2001 року та названий за першими буквами назв цих держав.

Передбачає зв'язок ліній електропередач всіх п'яти країн у умовне Електричне кільце, котрому встановлено загальні принципи організації спільної роботи, обмін електроенергією та підтримку одне одного резервами у разі аварійних ситуацій.

Раніше повідомлялося, що експорт електроенергії з України до Словаччини та Угорщини розпочнеться в червні

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!