RSS
Новости
24 июня 2022, 10:51
"Зелений" перехід в енергетиці наблизить Україну до членства в ЄС – експерт
У питаннях енергетики ключовим для набуття Україною членства у Європейському Союзі має стати успішний "зелений" перехід. Таку думку висловлює Андрій Урста, аналітик DiXi Group, експерт проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу».

"Зелений" перехід України вимагатиме як подальшої синхронізації з європейським законодавством, так і забезпечення необхідного адміністративного, фінансового та організаційного ресурсу для втілення законодавчих змін та стратегічних цілей", – підкреслює Андрій Урста.

Експерт додає, що зараз в енергетичному секторі як України, так і ЄС завданням номер один є безпека постачання енергоносіїв. І часом задля здійснення цієї мети країни вдаються до заходів, які не відповідають іншим пріоритетам. Зокрема, це стосується "зеленої" трансформації економіки: на час військового стану Україна легалізувала менш екологічне паливо стандартів Євро-3 та Євро-4, а Німеччина та інші країни заявили про готовність розконсервувати вугільні ТЕС.

"За таких обставин є спокуса маніпулятивно протиставити безпеку постачання та декарбонізацію як несумісні цілі, – застерігає Андрій Урста. – Тим важливіше нагадувати, що в довшій перспективі декарбонізація – найпевніший шлях до безпеки постачання в ЄС. Саме це дасть змогу відмовитись від російських викопних палив без шкоди економічному зростанню та зі збереженням функціонуючих ринків".

Нагадаємо, сьогодні, 23 червня 2022 року, Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій закликав глав держав та урядів Євросоюзу невідкладно надати Україні статус кандидата на членство в ЄС. Відповідний документ підтримали 529 депутатів, повідомила прес-служба Європарламенту.

28 лютого Україна подала заявку на членство в ЄС після нападу Росії на Україну. 17 червня Єврокомісія опублікувала позитивний висновок щодо надання Україні статусу кандидата.

"Своє рішення у Брюсселі обґрунтували поступом нашої країни в різних сферах суспільного життя. Зокрема, в частині енергетики відзначено важливі кроки України до утворення конкурентних енергетичних ринків – анбандлінг та сертифікацію операторів магістральних мереж, структурну трансформацію ринків газу та електроенергії", – пояснює Андрій Урста.

Раніше повідомлялося, що Європарламент підтримав законопроєкти про скорочення викидів та збільшення інвестицій у низькогулеві технології

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое