RSS
Новости
27 июня 2022, 10:38
Нові батареї CATL зроблять можливим масове виробництво електромобілів із запасом ходу 1000 км
Китайська компанія CATL представила батарею нового покоління - акумулятор Qilin. Він виконаний у форматі елемента живлення Tesla 4680 і має щільність енергії 255 Вт*год на кілограм. Він заряджається від 10 до 80% лише за десять хвилин, а за 15 хвилин - від 0 до 80%. Нова батарея, як заявляють у CATL, дозволить розпочати масове виробництво різних моделей електрокарів, які проїжджатимуть понад 1000 кілометрів на одному заряді.

Qilin – це третє покоління технології CATL CTP (Cell-to-pack). Головна особливість цієї системи полягає у рекордній ефективності використання об'єму – понад 72% батареї містить хімічні речовини, що накопичують електроенергію. За даними розробника, щільність енергії у 255 Вт*год / кг - це найбільший показник серед батарей, що випускаються серійно. При цьому вартість їх виробництва можна порівняти з витратами на виготовлення звичайних літій-іонних акумуляторів.

У батареях CTP 3.0 міститься внутрішня перекладина, пластина для охолодження рідини та термопрокладка – всі ці компоненти об'єднані в один блок. На додаток Qilin має вбудовані мікронні мости усередині проміжного шару, які гнучко пристосовуються до змін усередині елемента, підвищуючи надійність акумулятора та його життєвий цикл. Крім того, система оснащена декількома «пом'якшувальними» шарами, а значить має підвищену міцність.

Батарея підтримує технологію подвійного відновлення. Перший режим називається гарячий старт і передбачає зарядку від 0 до 10% - цей сегмент батареї заряджається за 5 хвилин, мінімально впливаючи на знос батарей. А другий, під назвою «швидка зарядка», поповнює запас Qilin від 10 до 80% за 10 хвилин. 

Виробник також зазначив, що при тих же габаритах, що і знамениті батареї Tesla 4680, Qilin утримує на 13% більше енергії та технічно виграє за іншими параметрами. Перші батареї Qilin будуть запущені в масове виробництво та надійдуть на ринок у 2023 році. Серед потенційних покупців – BMW, Volkswagen, Daimler, Groupe PSA, Tesla, Hyundai Motor, Toyota та багато інших концернів світового рівня.


Раніше повідомлялося, що Toyota відкликає перші електромобілі масового виробництва менш ніж через 2 місяці після запуску

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое