RSS
Новости
27 июня 2022, 14:29
Енергетична Хартія позбавила Росію й Білорусь статусу спостерігачів
Договірні сторони Енергетичної Хартії на конференції у Брюсселі 24 червня позбавили Росію і Білорусь статусу спостерігачів у спільноті, а також призупинили тимчасове застосування договору до Енергетичної Хартії щодо Білорусі.

Про це повідомила пресслужба Міністерства енергетики України.

Питання позбавлення статусу і припинення договору були включені до порядку денного сесії за ініціативою української сторони, представленої на засіданні Міністерством енергетики України.

"Держава-агресор, що, порушує міжнародні угоди, зневажає права інших держав і народів, як і її сателіт, заслуговують на міжнародну ізоляцію, у тому числі в енергетичних спільнотах та організаціях", – прокоментував рішення міністр енергетики України Герман Галущенко.

Після повномасштабного воєнного вторгнення рф в Україну Міненерго неодноразово виступало з ініціативою щодо позбавлення росії статусу спостерігача в Енергетичній Хартії, а також призупинення тимчасового застосування договору до Енергетичної Хартії щодо Білорусі.

Нагадаємо, договір про Енергетичну Хартію є багатосторонньою угодою, підписаною близько 60 країнами, а також Європейським Союзом. Хартія закріплює основні принципи співпраці, зокрема, у сфері захисту іноземних інвестицій, встановлює транзитні правила до енергетичних систем та механізми вирішення суперечок між договірними сторонами, інвесторами та приймаючими державами.

Росія і Білорусь підписали договір про Енергетичну Хартію, однак так і не ратифікували його. Водночас Білорусь застосувала договір тимчасово.

Раніше повідомлялося, що суд заарештував активи білоруської нафтосервісної компанії на 4 млрд грн

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое