RSS
Новости
28 июня 2022, 14:23
Країни ЄС можуть зберігати газ в Україні для досягнення встановленого Європейською Радою рівня заповнення ПСГ на 80% – глава Міненерго
Рішення Європейської ради, яке зобов’язує країни ЄС заповнити газові сховища на 80% до 1 листопада, дозволяє європейським країнам зберігати стратегічні запаси газу в Україні.

Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.

"Вітаю це рішення, адже воно демонструє, що Європа реально оцінює загрози та ризики наступної зими в умовах енергетичної агресії з боку росії, спрямованої не лише проти України, а й проти всього європейського континенту", – написав міністр на своїй сторінці в Facebook 27 червня увечері.

При цьому він наголосив, що відповідно до нього, країни-члени Європейської ради можуть укладати контракти на зберігання газу з договірними сторонами Енергетичного співтовариства, оскільки далеко не всі з них мають власні ПСГ, щоб надійно забезпечити населення та промисловість енергоресурсом.

"Україна як головуючий в 2022 році учасник Енергоспівтовариства готова підставити своє плече та стати надійним партнером Європи у забезпеченні сталого газопостачання цього опалювального сезону. Наші ПСГ – найбільші в Європі і ми їх пропонуємо для зберігання запасів газу європейських країн", – запевнив Галущенко.

Разом з тим він зазначив, що умови зберігання в Україні – чи не найоптимальніші в Європі.

24 червня Європарламент затвердив новий регламент, яким встановив, що обов'язковий мінімальний рівень газу в сховищах має бути забезпечений на рівні 80% до 1 листопада 2022 року. Крім того, держави-члени ЄС та оператори мають прагнути до 85%, у наступні роки метою стане 90%.
27 червня цей регламент затвердила Європейська Рада.

Раніше повідомлялося, що "Нафтогаз" готується до арбітражу з "Газпромом" щодо скорочення транзиту

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое