RSS
Новости
28 июня 2022, 15:41
Частково або повністю без російського газу залишилися 12 країн ЄС
Країни у Європейському союзі повністю або частково залишилися без газу з Росії, поведінка Москви останніми тижнями суттєво загострила ризики. Про це повідомила уповноважений Європейської комісії з енергетики Кадрі Сімсон.

"Ситуація гостра вже з початку торішньої осені, але поведінка Росії останніми тижнями значно загострила ризики", - сказала Сімсон ЗМІ.

Вона додала, що "12 країн-членів ЄС сьогодні частково або повністю відрізані від російського газу".

"Підготовлений на початку року кризовий план ЄС може стати у нагоді щогодини, і країни повинні бути готові до застосування своїх державних планів", - зазначила вона.

Кадрі Сімсон також повідомила, що ЄС уже досяг угоди про збільшення постачання газу з Ізраїлем та Єгиптом, поглиблено співпрацю з Норвегією, на фінішній прямій переговори з Азербайджаном.

За її словами, наразі серед міністрів енергетики великі суперечності викликають питання, пов'язані продовженням діяльності атомної енергетики.

"Комісія не може з останнього питання приймати рішення за жодну державу, вибір джерел енергії згідно з основними європейськими договорами є суверенним правом країн-членів", - сказала Сімсон.

Вона додала, що обговорення цих питань починається у понеділок в ЄС і вони "надзвичайно важливі, щоб ЄС міг згуртовано і з максимальною готовністю зустріти зиму".

Нагадаємо, "Газпром" 14 червня повідомив, що був змушений знизити постачання газу "Північним потоком" порівняно з планом через несвоєчасне повернення газоперекачувальних агрегатів з ремонту компанією Siemens і виявленими технічними несправностями двигунів. 15 червня "Газпром" заявив, що змушений зупинити експлуатацію ще одного газотурбінного двигуна Siemens на газопроводі "Північний потік" через закінчення терміну міжремонтного напрацювання до капітального ремонту. В результаті прокачування з ночі 16 червня мало знизитися ще на третину - до 67 млн  куб. м на добу.

У липні "Північний потік" повністю зупинить транспортування у зв'язку з плановим технічним обслуговуванням, і це ще більше посилить нестачу газу на ринку.

Президент РФ 31 березня підписав указ  "Про спеціальний порядок виконання іноземними покупцями зобов'язань перед російськими постачальниками газу". Згідно з указом, оплата російського трубопровідного газу, який постачається після 1 квітня 2022 року визначеним в указі закордонним контрагентам, має здійснюватися виключно у рублях.

Раніше повідомлялося, що країни ЄС можуть зберігати газ в Україні для досягнення встановленого Європейською Радою рівня заповнення ПСГ на 80% 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: ua-energy.org
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое