RSS
Новости
29 июня 2022, 11:11
EUROFER критикує переглянуту ЄК Директиву про промислові викиди
Асоціація EUROFER критикує переглянуту Європейською комісією (ЄК) Директиву про промислові викиди (IED). Про це йдеться в прес-релізі на стайте асоціації. На думку асоціації, пропозиції ЄК щодо перегляду Директиви можуть сповільнити «зелений» перехід, перешкоджати інноваціям та ускладнити процес видачі дозволів.

«Члени EUROFER мають намір інвестувати значні кошти в перехід до екологічно чистого виробництва відповідно до цілей «Зеленого курсу». Щоб відповідати курсу, залишається один інвестиційний крок, для реалізації якого потрібно ухвалити правильні рішення та зберегти конкурентоспроможність сталеливарної промисловості ЄС», – йдеться у повідомленні.

Для розвитку економіки та збереження конкурентоспроможності галузі необхідне сприятливе середовище з правовою та плановою визначеністю, яка дасть змогу впроваджувати інновації.

«Існуюча Директива є дуже ефективним інструментом для зниження промислових викидів, і останні огляди її діяльності показують важливість механізму у вирішенні існуючих та майбутніх екологічних проблем. Для продовження переходу підприємств важливим є послідовний, ефективний та юридично надійний процес видачі дозволів», – зазначає асоціація.

При цьому переглянутий ЄК документ втратив такі можливості, а процес ВАТ набув нового і небажаного змісту.

«Пропозиції Комісії спричиняють значне занепокоєння, і якщо їх не виключити чи суттєво не змінити, то дія механізму матиме зворотній ефект», – додала EUROFER.

Так, асоціація розробила пропозиції для переглянутої Директиви, щоб вона залишилася ефективною та давала можливість впроваджувати інновації, зокрема: збереження інтегрованого підходу до запобігання та контролю забруднення; BAT-AEPL (сировина, вода та енергія) повинні залишатися необов’язковими, щоб не перешкоджати інноваціям, заходам підвищення ефективності, а також прагненню до циркулярності; IED 2.0 підтримує декарбонізацію, але необхідні конкретні положення для секторів, що знаходяться на стадії глибокої трансформації; супроводжувати трансформацію, не перевантажуючи та не мікроманіпулюючи нею; нові та інноваційні методи не досягли рівня, який дає проводити ретельний збір даних та встановлювати відповідні AELs – один з основоположних принципів для розроблення висновків BREFs/BAT; публікація дозволів та даних про компанію має гарантувати захист конфіденційних даних на тлі правил конкуренції; виключити сектори з нижчою екологічною значимістю та інше.

Раніше повідомлялося, що Європарламент підтримав законопроєкти про скорочення викидів та збільшення інвестицій у низькогулеві технології

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: gmk.center
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое