RSS
Новости
29 июня 2022, 17:23
Британія може припинити постачання газу до Європи
Великобританія може припинити постачання газу до континентальної Європи, якщо їй загрожуватиме нестача енергоносіїв, пише Financial Times.

Великобританія не залежить від російського газу, але тісно пов'язана з європейським енергетичним ринком. Якщо поставки з Росії на континент впадуть, то всі будуть боротися за сировину з альтернативних джерел, в т.ч. з Норвегії. А це підвищить ціни для британців.

У разі гострого дефіциту енергоносіїв на внутрішньому ринку Великобританія припинить поставки газу в інтерконектор, що з'єднує острівну країну з Бельгією та Нідерландами.

Європейські газові компанії закликають Британію співпрацювати з ЄС і попереджають, що відключення інтерконектора може обернутися проти Лондона.

FT пише, що у Великобританії обмежені потужності для зберігання газу. Країна імпортує багато скрапленого природного газу (СПГ) з Катару, його надлишки влітку відправляються до Європи. Але Британія рятує себе взимку імпортом сировини з континенту – під час суворої зими 2018 року понад 20% постачання газу на острів надходило з Європи.

Відключення інтерконектора є частиною чотирьохетапного плану на випадок значних нестач газу. Інші розглянуті кроки включають, наприклад, припинення поставок сировини промисловим компаніям та заохочення домогосподарств зменшувати споживання енергії.

Поки що британський уряд гарантує, що енергетична безпека країни буде забезпечена, а газова криза «вкрай малоймовірна». 

Європейські компанії знову прискорили темпи закачування до підземних сховищ газу (ПСГ), свідчать дані Gas Infrastructure Europe (GIE), пише АНГІ. Загальний обсяг газу у ПСГ Європи перевищив 60 млрд. куб. м. Їхній середній рівень заповненості на газову добу 26 червня становить близько 57,12%.

Раніше повідомлялося, що Великобританія може знову відкрити найбільше газове сховище на фоні енергокризи

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое