RSS
Новости
13 июля 2022, 13:42
Приєднання першого біометанового заводу до газорозподільних мереж очікується в Чернігівській області на початку 2023 року
На початку 2023 року в Україні очікується перший випадок приєднання виробника біометану в особі ТОВ "Городище-Пустоварівська аграрна компанія" до газорозподільних мереж АТ "Чернігівгаз".
Про це повідомляється у прес-релізі Регіональної газової компанії 12 липня.

"Регіональна газова компанія та агрохолдинг "Галс Агро" уклали договір про приєднання біометанового заводу в Чернігівській області до газорозподільних мереж. На початку наступного року готується перше в Україні фізичне приєднання потужностей заводу до газорозподільних мереж", – йдеться у релізі.
"Городище-Пустоварівська аграрна компанія", що входить до "Галс Агро", є власником біогазового заводу на території Прилуцького району Чернігівської області.

Як поінформували в РГК, 2021 року підприємство вирішило дообладнати його ділянкою з очищення біогазу до біометану – повного аналога природного газу. Проектна потужність обладнання очищення складає майже 3 млн куб. м на рік, що відповідає обсягу споживання приблизно 1500 приватних домогосподарств.
Початок виробництва біометану та фізичне закачування його у газорозподільні мережі заплановано на початок 2023 року.

"Наразі фахівці РГК спільно з "Галс Агро" та "Чернігівгаз", науковими та експертними установами розробляють технічні рішення для підключення виробництва до газорозподільних мереж з використанням сучасного обладнання від провідних виробників Pietro Fiorentini та Emerson", – зазначили в РГК.

За словами генерального директора "Галс Агро" Сергія Кравчука, агрохолдинг займається птахівництвом, садівництвом, вирощуванням зернових та енергетичних культур, а також виробляє цукор, м'ясо та молоко, тому має власну сировину для виробництва біометану.

"Ми давно шукали шляхи використання відходів тваринництва та рослинництва не лише для генерації "зеленої" електроенергії, а й для виробництва біометану. Тепер із технічною експертизою РГК вони перетворилися на план побудови виробництва", – пояснив Кравчук, слова якого наводяться у релізі.
На цей час біогаз, що виробляється на заводі, використовується тільки для генерації електроенергії для продажу за "зеленим тарифом". Проте з початку 2023 року частина біогазу очищатиметься в біометан і закачуватиметься у газорозподільні мережі, які в Чернігівській області є найбільш розгалудженими та має співставний тиск роботи системи з біометановим модулем, що не потребує встановлення додаткового обладнання.

"Закачування біометану в газові мережі – приклад так званого розподіленого виробництва енергії, коли енергоносії не видобуваються з надр, не транспортуються газопроводами і споживаються безпосередньо поряд з виробничими потужностями. Такий підхід несе менше інфраструктурних ризиків і дуже поширений у таких країнах як Франція, Німеччина , Бельгія", – прокоментував технічний директор РГК Сергій Бондар.

Як доповнили в РГК, компанія ще наприкінці 2021 року створила one-stop-shop за принципом "єдиного вікна", до якого можуть звернутися підприємства та інвестори, щоб проконсультуватися щодо приєднання до газорозподільних мереж.

РГК надає послуги з виготовлення технічних умов, погодження проекту та фізичного приєднання виробників біометану до розподільчих мереж за символічну плату в одну гривню. Для підключення виробники біометану повинні профінансувати будівництво зовнішніх та внутрішніх газових мереж та встановлення необхідного обладнання.

Наразі оператори газорозподільних мереж РГК відпрацьовують три угоди про приєднання біометанових заводів до мереж.

Станом на початок червня 2022 року до ТОВ "Оператор ГТС України" (ОГТСУ) звернулися 26 компаній, які планують виробляти в загальному обсязі 206 млн куб. м біометану на рік.

За оцінками експертів Біоенергетичної асоціації України, обсяги виробництва біометану в країні можуть сягати 7,8 млрд куб. м на рік.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое