RSS
Новости
15 июля 2022, 16:36
Fitch понизив рейтинг "Нафтогазу" до "C" на пропозиції відтермінувати платежі по євробондам, консультанти рекомендують її відхилити
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) НАК "Нафтогаз України" з "CCC" до "C"
Як пише агентство "Інтерфакс-Україна", таке рішення Fitch Ratings прийняв після того, як компанія запросила згоду на дворічне відтермінування виплат за своїми єврооблігаціями, у тому числі з погашенням 19 липня 2022 року.
"Нафтогаз" отримав фактичні інструкції від уряду закупити та імпортувати природний газ обсягом до 5,6 млрд куб. м. У поточних цінах це коштуватиме приблизно $8 млрд, що, ймовірно, значно перевищує поточний залишок коштів "Нафтогазу". У контексті цієї вимоги та слабкої ліквідності "Нафтогазу" Fitch вважає, що запит згоди було проведено, щоб уникнути дефолту", – наголошується в релізі  агентства.
Водночас, як повідомило Reuters, у телефонній розмові, організованій лондонською юридичною фірмою Dechert, яка була призначена кредиторами "Нафтогазу", консультанти заявили, що не думають, що компанія зіткнулася з невідкладним браком готівки, і настійно рекомендують відхилити прохання НАК про два роки відтермінування виплат.

У результаті вони вимагатимуть повного погашення облігацій $335 млн під 7,375% з терміном погашення 19 липня, а також додаткової виплати відсотків за облігаціями-2024 на EUR600 млн під 7,125%, стверджує Reuters. За його інформацією, кредитори можуть повторно розглянути запит "Нафтогазу" пізніше, якщо ситуація в країні не покращиться до погашення єврооблігацій-2024.

Fitch у своєму релізі констатує, що російське вторгнення в Україну вплинуло на діяльність "Нафтогазу" і поставило під сумнів фінансові прогнози агентства щодо діяльності компанії.
"Його позиція щодо ліквідності дуже слабка і в тому числі пов'язана з необхідністю купувати на ринку додаткові обсяги природного газу до зимового сезону", – зазначає рейтингове агентство.

Воно прогнозує, що потреби внутрішнього споживання України, як і раніше, значною мірою задовольнятимуться за рахунок внутрішнього виробництва, а імпорт здійснюватиметься лише в помірних кількостях, проте вказує на ризик того, що ключова виробнича чи транспортна інфраструктура може бути пошкоджена або стати недоступною, оскільки військові атаки продовжуються і їх важко передбачити.

Щодо доходів від транзиту газу Fitch зазначив, що "Газпром" скоротив на третину платежі "Нафтогазу".

За оцінками НАК, у 2022 році компанія має отримати приблизько $1 млрд транзитних зборів, 46% з яких мають бути фактично переведені (у гривні) Оператору газотранспортної системи України.

Агентство додає, що збір дебіторської заборгованості погіршується, проте наразі неможливо оцінити потенційний вплив цього погіршення на грошові потоки та ліквідність "Нафтогазу".

Fitch, ймовірно, зменшить РДЕ "Нафтогазу" до "RD" (обмежений дефолт) після виконання угоди, після чого проведе ще одну переоцінку компанії.

У релізі уточнюється, що в розрахунках використовувалися прогнози зниження європейських цін на природний газ із $25 за 1000 куб. футів (mcf) у 2022 році до $15/mcf у 2023 році, $10/mcf у 2024 році та $7/mcf у 2025 році, а також девальвації гривні до 35 грн/$1 у 2025 році.

Fitch нагадав, що інші його корпоративні рейтинги в Україні включають Ferrexpo plc ("B-"/Rating Watch "Негативний"), рейтинг якого відображає відсутність зовнішнього фінансового боргу, але високий ризик операційних збоїв; Metinvest BV ("CCC"), чий рейтинг відображає слабку ліквідність та високі операційні ризики; DTEK Energy BV та DTEK Oil&Gas Production BV (обидва мають рейтинг "CC"), у яких обмежена ліквідність та високі операційні ризики; та DTEK Renewables BV ("C").

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: interfax
Теги
газ
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое