RSS
Новости
26 июля 2022, 15:10
Уряд залишив контрольні держпакети акцій пятьох обленерго в переліку приватизації до початку 2023 року
Уряд переніс на початок 2023 року виключення держпакетів акцій ВАТ "Тернопільобленерго" (50,999%), ПАТ "Запоріжжяобленерго" (60,2475%), АТ "Харківобленерго" (65,0001%), АТ "Миколаївобленерго" (70%), АТ "Хмельницькобленерго" (70,0089%) з переліку приватизації.

Відповідне розпорядження №633 від 22 липня 2022 року про внесення зміни до розпорядження №122 від 15 вересня 2021 року, яким передбачалося зняття об’єктів з приватизації 1 серпня поточного року, опубліковано на Урядовому порталі.

Крім того, розпорядження №633 зупиняє до 1 січня 2023 року процес відчуження обленерго їхніх часток у статутних капіталах компаній-постачальників електроенергії ТОВ "Тернопільелектропостач", "Запоріжжяелектропостачання", "Миколаївська електропостачальна компанія", "Хмельницькенергозбут”, а також "Черкасиенергозбут", що належить ПАТ "Черкасиобленерго".

Відповідно до закону "Про приватизацію державного та комунального майна", заборонено порушувати справу про банкрутство щодо боржників, більша частина акцій яких належить державі, і щодо яких ухвалено рішення про приватизацію.

Як повідомляла Енергореформа, Кабінет міністрів ухвалив рішення про виключення із переліку приватизації контрольних держпакетів акцій обленерго з метою передачі їх Міністерству енергетики. Воно було ухвалено на виконання рішення РНБО від 30 липня 2021 року щодо заходів з нейтралізації загроз в енергетичній сфері (указ президента від 28 серпня 2021 року №452/2021).

Також Фонд держмайна мав вжити заходів щодо припинення приватизації неконтрольних пакетів ще трьох обленерго – ПАТ "Черкасиобленерго" (46%), АТ "Сумиобленерго" та АТ "ДТЕК Одеські мережі" (обидва – по 25%).

Постачальники універсальних послуг після відчуження їх операторами систем розподілу (обленерго) державної форми власності мають бути передані до управління НАЕК "Енергоатом".

В інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" наприкінці липня голова ФДМ Ольга Батова повідомила, що Фонд передав усі пакети акцій обленерго Міненерго, окрім контрольного пакету акцій "Тернопільобленерго".

За її словами, технічно Міненерго не може забрати це обленерго, оскільки немає акцій та реєстру акціонерів.

"Знаємо, що обленерго контролюється одним відомим олігархом, у якого там юридично немає навіть 1 акції. Є кримінальні провадження. У нас є ідеї, як вирішити ситуацію, і ми намагаємося її реалізувати", – додала Батова.

Вона вказала, що це добрий приклад необхідності приватизації, тому що юридично держава є мажоритарним акціонером, а фактично – не має контролю над підприємством і не може звільнити керівника, призначити наглядову раду чи збори акціонерів, а "на підприємстві хтось заробляє в цей час".

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое