RSS
Истории
26 июля 2022, 16:17
Депутати мають врятувати вітроенергетику від краху для того, щоб інвестори були зацікавлені у відбудові України - УВЕА
УВЕА звертається до народних депутатів України з проханням врятувати проєкти вітрової енергетики, які мали бути побудовані у 2022 році та створити умови для добудови 800 МВт вітрової генерації за рахунок подовження терміну дії технічних умов та договорів купівлі-продажу «зеленої» електроенергії.

Повномасштабне вторгнення росії в Україну зашкодило планам інвесторів побудувати 800 МВт вітрових потужностей в Україні – більша половина з яких - це інвестори з США, Китаю та Туреччини. Вони уклали контракти, придбали обладнання для будівництва вітропарків, але через війну та питання безпеки всі проєкти зупинились. Загалом це понад 1 млрд євро заморожених інвестицій.

Вже придбане обладнання лежить в портах, на складах виробників вітрового обладнання або навіть просто на площадках. Деяке знаходиться поруч чи безпосередньо в зоні бойових дій. Кожен день такого зберігання обладнання це величезні збитки для інвесторів. Звісно що в умовах війни вони не встигнуть побудувати свої проєкти ВЕС до кінця 2022 року. Війна триває вже майже півроку і малоймовірно, що вона закінчиться найближчим часом. Після нашої перемоги має пройти ще певний період щоб іноземні компанії ухвалили рішення про відновлення своєї діяльності в Україні. Це все так чи інакше відтерміновує будівництво.

«Я вважаю, що для майбутнього України вкрай важливо зробити все, щоб інвестори, які повірили державі і були готові будувати зелену енергетику, могли б завершити свої проєкти. Для цього потрібно подовжити термін дії технічних умов і строки введення в експлуатацію вітроенергетичних проєктів, які фактично вже знаходились в активній фазі будівництва, коли почалася війна», - вважає Андрій Конеченков, Голова Правління УВЕА.

Якщо депутати не подовжать термін дії вже укладених договорів купівлі-продажу електроенергії на період до 2 років після закінчення військового стану, то проєкти збанкротують. Це сильно підірве репутацію України в очах іноземних інвесторів та негативно вплине на їх плани наповнювати економіку України, адже варто нагадати, що сектор вітрової енергетики — це сектор виключно приватних інвестицій. Підтримка галузі відновлюваної енергетики наразі особливо важлива. Рішення депутатів може стати як позитивним сигналом для іноземних інвесторів, так і першим кроком до реалізації планів з будівництва 10 ГВт потужностей ВДЕ до 2032 року та ще 30+ГВт зелених електростанцій для виробництва відновлюваного водню та його експорту в ЄС, які були презентовані міністром енергетики Германом Галущенко на міжнародній конференції з післявоєнного відновлення економіки України в Лугано. Відмовляючись від кривавих російських енергоресурсів, Європа робить ставку саме на відновлювані джерела енергії, в першу чергу на вітроенергетику. Україні також варто йти цим шляхом, особливо з урахуванням того, що ціна електроенергії виробленої за рахунок вітру все частіше є нижчою за середньозважену ціну в сегменті ринку електроенергії «на добу наперед».

Не приймати жодних рішень в час, коли компанії з вітровими проєктами для України знаходяться на межі знищення, це просто злочин проти держави та її майбутнього.

УВЕА звертається до народних депутатів України з проханням врятувати проєкти вітрової енергетики, які мали бути побудовані у 2022 році та створити умови для добудови 800 МВт вітрової генерації за рахунок подовження терміну дії технічних умов та договорів купівлі-продажу «зеленої» електроенергії. Таке рішення не тільки посилить імідж держави в очах іноземних інвесторів, а й допоможе швидше та в більшому обсязі залучати інвестиції у відновлення країни після нашої перемоги.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
Теги
Україна
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое