RSS
Новости
9 августа 2022, 13:57
ДІЯРУ може зупинити дію ліцензій на експлуатацію двох блоків Запорізької АЕС
Колегія Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) найближчим часом планує розглянути питання зупинення або внесення змін до ліцензій на експлуатацію першого та другого блоків Запорізької АЕС.

Зазначається, що інспекція констатувала, що ведення активних бойових дій у районі розташування ЗАЕС, перебування військових РФ на майданчику атомної станції та їхні непередбачувані дії можуть призвести до низки катастрофічних наслідків.

Зокрема, до унеможливлення виконання персоналом безпосередніх функцій з керування енергоблоками, перешкоджання застосуванню додаткових технічних засобів, впроваджених на енергоблоках ЗАЕС з урахуванням досвіду аварії на АЕС Фукусіма, та перешкоджання підрозділам ДСНС України гасіння пожеж та реагування на інші можливі аварії.

Крім того, дії російських військових можуть призвести до унеможливлення захисту персоналу та населення тимчасово окупованої території в районі розташування ЗАЕС в умовах ядерної/радіаційної аварії тощо.

Також розміщення на майданчику ЗАЕС військового арсеналу може призвести до пошкодження систем та елементів, важливих для безпеки ядерних установок ЗАЕС.

"З огляду на це та відповідно до вимог чинного законодавства Колегія Держатомрегулювання ухвалила рішення про визнання дій військових рф на майданчику ЗАЕС та розміщення військової техніки з боєкомплектом, зброєю й вибухівкою безпосередньо поруч із ядерними установками актом ядерного тероризму", – йдеться у повідомленні.

ДІЯРУ також доручила "Енергоатому" у найстисліші терміни вжити заходи щодо визначення безпечної конфігурації енергоблоків ЗАЕС в умовах окупації майданчика атомної станції військовими РФ та ведення бойових дій в районі його розташування.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: Telegram
Теги
Україна
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое