RSS
Новости
8 сентября 2022, 11:20
Пріоритети держави в енергетиці на час війни мають змінитися, - керівник «Черкасиобленерго»
Стратегічні пріоритети держави щодо функціонування та розвитку енергетики, зокрема системи розподілу електроенергії під час війни мають змінюватися. Про це під час ток шоу Energy Freedom by Energy Club заявив Голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук.

Державна регуляторна політика має відповідати викликам сьогодення, а саме умовам війни,  - заявив під час обговорення теми «RAB-регулювання в Україні: результати перших двох років після запровадження нової методики обговорення» на  ток шоу Energy Freedom by Energy Club заявив Голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук минулого тижня.

На думку Олега Самчука, ключовим пріоритетом в системі розподілу на сьогодні є забезпечення якісного безперебійного електропостачання населенню, організаціям та підприємствам.  «Зараз потрібно зберегти державу", - підкреслив керівник «Черкасиобленерго». За його словами це означає фінансування поточних та капітальних ремонтів, техобслуговування та постійного поповнення аварійного запасу, що забезпечать стабільну систему розподілу, в першу чергу об’єктів інфраструктури, та підготовки до проходження осінньо-зимового періоду, виплату заробітних плат працівникам, податків та дивідендів державі. Частину  коштів енергетики мають спрямувати на підтримку збройних сил України в різних форматах – наданням обладнання, транспорту,  засобів захисту, тощо.

Що стосується  RAB-регулювання, то Олег Самчук підтримав думку учасників дискусії про необхідність перегляду як методики, так і нормативів. «В компанії «Черкасиобленерго» є багато питань, які необхідно розв'язувати. Це питання, які виникли ще під час формування RAB-тарифу. У нас основне питання – це оцінка активів компанії. Проаналізувавши співвідношення обсягу умовних одиниць ОСРів на дату переходу до стимулюючого регулювання до вартості оцінки РБА,  бачимо, що він значно відрізняється у кожного ОСРа. По нашій компанії «Черкасиобленерго» він становить 35,7 тис. гривень на одну  умовну одиницю. Є компанії де 69 тис. грн, а є і 96 тис. грн.. Якоїсь єдиної позиції по підходах до оцінки РБА по цим компаніям було невраховане відразу ФДМУ та НКРЕКП, і коливання в оцінках становило в межах того як оцінили кожного ОСР. Те  саме стосується і ЕКПТВЕ. Була одна постанова, потім були внесені зміни в постанову. Не враховуються наші фактичні НЗТВЕ нормативи. Технічні параметри розраховуються одні, а враховуються для розрахунку тарифу зовсім інші дані», прокоментував ситуацію Олег Самчук.

Більше того, головним аргументом перегляду тарифів для операторів систем розподілу є поточна ситуація, коли суттєво змінилося споживання. Так, корисний відпуск електричної енергії на ПАТ «Черкасиобленерго» знизився на 10%, змінилася структура споживання по класах. По деяких ОСР зменшення відбулося в рази більше.  І якщо в «Черкасиобленерго» коштів вистачає на поточні ремонти та заміни, матеріали, обладнання, то по платежах за диспетчеризацію, передачу та інших є певні складнощі. В ОСРах, що знаходяться у прифронтових зонах – ситуація значно гірша, втрачено багато обладнання, коштів не вистачає навіть на зарплату. Про які інвестиції може йти мова? Саме тому  маємо змінити методику формування тарифів та інвестиційної програми, вимоги до ОСРів, з урахуванням як зниження корисного відпуску, так і поточної стратегії збереження інфраструктури, забезпечення її функціонування, а не модернізації. І нам, енергетикам  необхідно найближчим часом сісти за стіл переговорів  разом з регулятором та дійти консенсусу заради інтересів держави, - наголосив Олег Самчук.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
Теги
Україна
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое