RSS
Новости
13 сентября, 16:02
Україна відновила другу резервну лінію електропередачі до Запорізької АЕС, – МАГАТЕ
Україна відновила другу резервну лінію електропередачі до Запорізької атомної електростанції; водночас чотири основні зовнішні лінії, як і раніше, не працюють.

Про це повідомляє пресслужба Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

"Було відновлено другу резервну лінію електропередачі до ЗАЕС, що дає змогу однією лінією забезпечувати електростанцію зовнішньою електроенергією, необхідною для охолодження реактора та інших важливих функцій безпеки, а іншу тримати в резерві", – йдеться у повідомленні.

У МАГАТЕ додали, що останній діючий реактор №6 Запорізької АЕС, який працював кілька днів на потужності, необхідній для забезпечення власних потреб станції, був зупинений (10 вересня – ред.) після відновлення лінії електропередачі 330кВ і перейшов у режим холодної зупинки, як і п’ять інших реакторів раніше.

"Наразі відновлено лінію 750/330 кВ, яку використовують для забезпечення електростанції необхідним для її функцій безпеки ресурсом, а раніше відновлена лінія 330 кВ залишається в резерві. Обидві лінії можуть отримувати електроенергію від мережі через розподільчий пункт сусідньої ТЕС", – зазначили в Агентстві.

Водночас генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі наголосив, що, попри наявність уже двох ліній електропередачі, які забезпечують доступ ЗАЕС до зовнішнього джерела живлення, ситуація з ядерною безпекою та захистом на станції, розташованій у зоні бойових дій, залишається нестабільною.

У МАГАТЕ вкотре наголосили на необхідності створення зони ядерної безпеки та захисту на ЗАЕС. 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: censor.net.ua
Теги
Україна
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!