RSS
Новости
15 сентября 2022, 15:32
"Укренерго" планує почати виплати "ГарПоку" для розрахунків із ВДЕ-генерацією наступного тижня – глава компанії
НЕК "Укренерго" планує почати виплати ДП "Гарантований покупець" за затвердженими енергорегулятором актами для розрахунків із об’єктами відновлюваної генерації наступного тижня.


Про це повідомив голова правління НЕК Володимир Кудрицький.

"Зараз ми проводимо останні коригування з "ГарПоком", очікуємо, що оплати почнуться вже наступного тижня по цих затверджених актах", – сказав він у коментарі Енергореформі в кулуарах прес-конференції в Києві.

"Ми отримали значні доходи від продажу перетину для експорту електроенергії на відкритих європейських аукціонах. Будемо розподіляти навпіл суму, близьку до 6 млрд грн, між балансуючим ринком і "ГарПоком", збираємося якомога швидше заплатити, щоб він міг по ланцюжку розрахуватися за своїми зобов’язаннями", – уточнив Кудрицький.

Разом з тим він зазначив, що основним джерелом розрахунків із "ГарПоком" по ПСО з підтримки відновлюваної енергетики є тариф "Укренерго" на передачу електроенергії, але компанія має значну дебіторську заборгованість за цим напрямком.

"Накопичена величезна дебіторська заборгованість різних суб’єктів за передачу, в тому числі й тих, які могли б спокійно платити. Нам винні зараз мільярди за передачу. Коли вони будуть виплачені, вони будуть направлені "ГарПоку" на розрахунки з зеленими, їх буде достатньо, щоб довести рівень розрахунків до дуже пристойних показників", – пояснив глава НЕК.

Крім того, за його словами, компанія вже найближчим часом чекає 97 млн євро перепрофільованого на підвищення ліквідності кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку та 50 млн євро від Європейського інвестиційного банку.

"Ні, ще не отримали від ЄБРР, великий міжнародний кредит займає багато часу, але головне, що додаткова угода (про перепрофілювання кредиту) підписана, і ми чекаємо цих грошей. Також дуже просунулися у підписанні траншу на 50 млн євро від ЄІБ. Ці гроші підуть на борги, на потреби ринку. Думаю, це станеться найближчими тижнями", – описав ситуацію глава "Укренерго".


Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
Теги
Україна
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое