RSS
Новости
23 сентября, 16:55
У Раді зареєстровано законопроект про перетворення "Енергоатома" в АТ без права приватизації
У Верховній Раді зареєстровано проект закону №8067 про акціонерне товариство "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом"
Як повідомляється в пояснювальній записці, метою законопроекта є встановлення правових, економічних та організаційних засад створення та функціонування акціонерного товариства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" шляхом реорганізації (перетворення) державного підприємства "НАЕК "Енергоатом".

Документ визначає процедуру утворення та функціонування АТ "НАЕК "Енергоатом", 100% акцій якого належать державі.

"Законопроект… встановлює порядок формування статутного капіталу товариства, функціонування товариства, обмеження, пов'язані із забезпеченням збереження корпоративних прав держави, майна атомних електростанцій, ядерних матеріалів та об'єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, винятково за товариством", – зазначено в пояснювальній записці.

Згідно з документом, засновником товариства є держава в особі Кабінету Міністрів України, який ухвалює рішення про створення товариства та здійснює управління державними корпоративними правами АТ.

Законопроект передбачає, що придбані державою внаслідок утворення товариства акції не підлягають приватизації.

"Реалізація законопроекта дозволить виконати міжнародні зобов'язання України та створити акціонерне товариство державного сектору економіки. Як наслідок, підвищити ефективність функціонування енергетичної галузі України та конкурентоспроможність українського оператора ядерної установки", – вважають його ініціатори.

Законопроект доручає Кабінету міністрів ухвалити рішення про створення товариства у двомісячний термін з дня набрання чинності цим законом.

Також Кабмін має у шестимісячний строк з дати державної реєстрації товариства забезпечити проведення конкурсного відбору та призначити повний склад наглядової ради товариства.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: reform.energy
Теги
Україна
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!