RSS
Новости
8 ноября 2022, 17:03
Ситуація з енергопостачанням покращиться протягом кількох днів за відсутності нових обстрілів, – "Укренерго"
За відсутності нових обстрілів української енергосистеми з боку РФ, ситуація з енергопостачанням у Центральному та Північному регіонах, де вона є найскладнішою, покращиться протягом наступних кількох днів.

Такий прогноз в ефірі національного телемарафону озвучив голова НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький, передає Інтерфакс-Україна.


"Думаю, нам усім, споживачам, потрібно ще потерпіти кілька днів за умови, що не буде нових обстрілів, для того щоб відбулися відчутні полегшення з енергоспоживанням, щоб графіки відключення були комфортнішими. За відсутності обстрілів – а це важлива умова – ми зможемо покращити енергопостачання у Центральному та Північному регіонах", – сказав він.

За словами Кудрицького, в результаті п'яти масованих і низки дрібніших ворожих обстрілів ситуація в енергосистемі досі залишається досить складною, особливо у Київському та Харківському регіонах.

"Тут запроваджуються графіки погодинних відключень, і, на жаль, іноді доводиться застосовувати додаткові аварійні відключення, щоб збалансувати енергосистему в цих регіонах. Дефіцит потужності протягом дня тут змінюється, тому що змінюється обсяг споживання та генерації, доступний диспетчеру, але саме у цих регіонах перевищує в середньому 1000 МВт", – описав ситуацію очільник "Укренерго".

Водночас можливість блекауту енергосистеми він безпосередньо пов'язує з інтенсивністю її обстрілів військами агресора.

"Як місцева влада, так і енергетики просто зобов'язані готуватися до будь-якого сценарію, включаючи найбільш песимістичний – це блекаут. Наскільки ймовірним є цей сценарій, залежить від інтенсивності ракетних обстрілів, які досить важко спрогнозувати, але ми, енергетики, робитимемо все, щоб не допустити таких сценаріїв", – запевнив голова системного оператора. 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: interfax
Теги
Україна
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое