RSS
Новости
14 ноября, 15:45
Збитки АТ «Миколаївобленерго» від агресії росії - 0,5 млрд грн., оцінка дефіциту трансформаторної оливи - 100 млн. грн.
Збитки, нанесені інфраструктурі енергорозподілу АТ «Миколаївобленерго» ворожими обстрілами військ росії досягли рівня 0,5 млрд. грн., а дефіцит трансформаторної оливи оцінюється в 100 млн. грн. Проте вже цього тижня почнуться відновлювальні роботи на деокупованиї минулого тижня терторіях. Про це в інтерв’ю радіостанції Голос Америки» та парламентському телеканалу «Рада» повідомив в.о. генерального директора компанії Вадим Данилків.

В результаті ворожих обстрілів країни агресора шкода, нанесена енергетичній інфраструктурі, попередньо оцінюється в 0,5 млрд грн. І це без урахування збитків територій, що були звільнині за попередній тиждень. А 2 співробітника компанії під час виконання ремонтних робіт були обстріляні та зазнали поранень. Про це в інтерв’ю парламентському телеканалу «Рада» повідомив в.о. генерального директора компанії Вадим Данилків.

За даними Вадима Данилківа з початку повномасштабної агресії внаслідок бойових дій було пошкоджено понад 210 високовольтних повітряних ліній електропередачі  та 66 трансформаторних підстанцій класом напруги 6-150 кВ. Крім того, внаслідок обстрілів агресора миколаївські енергетики втратили 12 одиниць спецавтотехніки, ще 48 - суттєво пошкоджені.

«Миколаївська область атакується постійно. Якщо в Україні перші цілеспрямовані атаки на енергетичну систему відбулися другого жовтня, то на Миколаївщині ці атаки відбуваються з початку бойових дій. Оскільки у нас постійно ушкоджують трансформатори, можете уявити: на сьогоднішній день ми маємо дефіцит 100 тонн трансформаторної олії. Через постійні попадання [снарядів і ракет] у трансформатори з них виливається трансформаторна олія. Вартість однієї тонни трансформаторної олії – близько мільйона гривень. Тобто лише на трансформаторну олію нам потрібно витратити 100 мільйонів гривень», повідомив  Данилків в інтерв'ю радіостанції «Голос А мерики».

Ситуація з відновленням пошкодженої енергетичної інфраструктури значно ускладнюється тим,  , - заявив Данилків, що з лютого на Миколаївщині споживання енергії промисловими підприємствами зменшилося вп'ятеро. Відповідно, зменшилися і доходи компанії». Вистачає, каже Вадим Данилків, лише на паливо та скромні зарплати працівникам.

Наразі цього тижня після отримання дозволів від військових, буде розпочата робота з оцінки стану мереж  та їх відновлення на деокупованих минулого тижня територіях. «Цілі населені пункти фактично знищені. Там немає ні мереж, ні населених пунктів, у багатьох селах проживає по 10–20 осіб. Де є можливість, ми почали надавати електроживлення, наголосив очільник «Миколаївобленерго».

Що ж до фінансового стану, то за словами очільника підприємства, АТ «Миколаївобленерго» подало свої розрахунки та пропозиції щодо поліпшення фінансового стану ОСР до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). «Сподіваємося, що регулятор об’єктивно оцінить ситуацію з енергомережею та енергоінфраструктурою регіону, що знаходиться в зоні бойових дій та прийме відповідне зважене рішення», - підкреслив керівник АТ «Миколаївобленерго».

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
Теги
Україна
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!