RSS
Новости
16 ноября, 13:09
Міжнародна енергетична консультативна рада високого рівня обговорила надання українському енергосектору додаткової допомоги
За ініціативою міністра енергетики України Германа Галущенка відбулося надзвичайне засідання Міжнародної енергетичної консультативної ради високого рівня при Міненерго. На порядку денному - ситуація, пов'язана із наймасованішою з початку війни атакою росії на об’єкти української енергетичної системи.

Засідання пройшло в онлайн-форматі за співголовування міністра енергетики України та єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон. Участь у ньому взяли, зокрема, міністр клімату та навколишнього середовища Польщі Анна Москва, міністр промисловості і торгівлі Чехії Йозеф Сікела, міністр економіки Словаччини Карел Хірман, а також представники профільних міністерств Греції, Великої Британії, Іспанії, Швеції, Норвегії, Данії, Естонії, Бельгії, Нідерландів, Румунії, Австрії.

«Вчора росіяни здійснили наймасованішу атаку на енергетичну систему України, використавши близько 100 ракет, а також велику кількість дронів», - зазначив Герман Галущенко.

За словами міністра, російські атаки нанесли значну шкоду системі передачі електроенергії. Протягом вечора і ночі було проведено низку ремонтних робіт, які дозволили відновити електропостачання ряду об’єктів критичної інфраструктури і населених пунктів. Водночас ситуація в енергосистемі залишається досить складною.

Герман Галущенко звернувся до колег з проханням, зважаючи на масштабні обсяги руйнувань, надати Україні додаткове обладнання, яке дозволить провести як швидкі ремонти, так і відновити стабільну роботу енергосистеми.

Учасники засідання запевнили очільника Міненерго, що вже проводять роботу з енергетичними компаніями своїх країн для надання українському енергосектору обладнання та устаткування, згідно наданого Міністерством енергетики України переліку.

«Україна не одна у цій битві з агресором. Ми продовжуватимемо підтримувати вас і ваш енергетичний сектор», - резюмувала Кадрі Сімсон.

Представники Міжнародної енергетичної консультативної ради домовились про проведення наступного засідання 17 листопада на рівні технічних спеціалістів.

Нагадаємо, Міжнародна енергетична консультативна рада високого рівня при Міненерго була створена для надання підтримки та допомоги українським енергетикам у подоланні викликів та загроз, які несе неприхований енергетичний тероризм російської федерації.

До її складу увійшли високі представники профільних міністерств Канади, Чехії, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Литви, Польщі, Румунії, Словаччини, Іспанії, Швеції, Великобританії, США, а також Секретаріату Енергетичного Співтовариства та Міжнародного енергетичного агентства.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
Теги
Україна
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!