RSS
Новости
17 ноября, 17:39
Голова ДТЕК Сахарук закликав готуватися до відключень електроенергії на кілька днів
Масштабні руйнування енергетичних об’єктів України, завдані російськими ракетними ударами 15 та 17 листопада, можуть спричинити довгострокові відключення електроенергії, які триватимуть по кілька днів.

Про це виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук заявив у ефірі телемарафону, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Це дні. Ми зараз будемо, на жаль, говорити не про планові відключення електроенергії, а про планові включення в деяких регіонах, а їх багато. На жаль, годин, протягом яких буде електрика, може бути дуже мало. Це дві-три години на добу", – сказав Сахарук.

Він пояснив, що окупанти цього разу завдали багато шкоди об'єктам передачі – підстанціям, які передають електроенергію з одного району до іншого та через які отримують електроенергію багато областей у центрі та на заході України. Крім того, через влучення ракети 15 листопада призупинила роботу одна із ТЕС групи ДТЕК.

За його словами, оперативних заходів для підключення споживачів вжито там, де це можливо, частково почалися відновлювальні роботи, але їх поки що не можна провести скрізь.

"Частково відновлювальні роботи вже почалися, частково були перемикання технічні, зараз триває розбір завалів, зруйнованого обладнання, в деяких випадках треба розмінувати територію. Отже роботи йдуть, але ще не в масштабному форматі, коли можна було б уже встановлювати та монтувати обладнання", – описав ситуацію топ-менеджер ДТЕК.

За його розрахунками, внаслідок масованих російських атак зараз близько 40% українських споживачів мають дуже великі проблеми з електропостачанням.

"Прогнозів, коли ця цифра зменшиться, у мене поки що немає", – зазначив Сахарук.

Проте він назвав ситуацію, хоч і дуже складною, але контрольованою.

Як повідомлялося, раніше оператор енергосистеми країни НЕК "Укренерго" попереджав, що через різке похолодання зросло споживання електроенергії в тих регіонах України, де вже відновлено електропостачання після масованих ракетних ударів 15 листопада, що ще більше ускладнило ситуацію в енергосистемі та збільшує обсяг обмежень енергоспоживання.

Через це у четвер, 17 листопада, по всій Україні впродовж доби застосовуються графіки погодинних відключень, а також додатково – аварійні відключення. 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: censor.net.ua
Теги
Україна
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!