RSS
Новости
1 декабря 2022, 14:05
Як SunPower та BayWa r.e. допомагають українцям автономним електроживленням.
З настанням подій 24-го лютого, кожна людина та кожна компанія віднаходили свою точку допомоги – як, де і чим можна допомогти країні. Компанія MBI Development, офіційний представник американського виробника сонячних панелей SunPower, відразу ж звернулася до партнерів з проханням про допомогу в організації автономних мобільних міні сонячних станцій для забезпечення електроенергією громадян в потрібних місцях. В першу чергу думки були про бомбосховища, де, нажаль, доводиться переховуватися великій кількості людей під час повітряних атак.

SunPower відразу відгукнулися на звернення і погодили безкоштовну для українців, в якості гуманітарної допомоги, передачу великої партії гнучких, невеличких за розміром, але найбільш ефективних в світі з точки зору генерації, сонячних панелей SunPower Flexible з потужністю 50 і 100 Ват. Слід відмітити, що такі ж самі елементи, що встановлені в цих панелях, використовуються також на супутниках в космосі.

Той, хто хоч раз стикався з сонячною енергетикою знає, що для того, щоби сонячна станція працювала, одних сонячних панелей недостатньо. Також система потребує іншого обладнання, такого як контролер заряду акумулятора, акумулятор та мікроінвертор, який перетворить електроенергію постійного струму з акумулятора в змінний струм з напругою 220 Вольт, саме ту, з якої звично можна живити будь-які прилади, гаджети так само, як ми їх живимо зазвичай з розетки.

Тут команда проекту “SunPower in Ukraine” взялися за роботу і декілька тижнів зв’язувалася з виробниками такого обладнання по всьому світу. Як виявилося, нажаль, тоді ще ніхто з них не був готовий допомогти саме в промислових масштабах для реалізації такого проекту.

Через деякий час представники SunPower поцікавилися, чому ми не забираємо з їхнього Європейського складу погоджені для відвантаження панелі? Після отримання нашого роз’яснення, наші партнери взялися за організацію подальшої допомоги і зв’язалися зі своїми партнерами в Європі – німецькою компанією BayWa r.e. Команда BayWa r.e., в свою чергу, відразу ж взялася за проект і повністю в нього включилася. Вони провели надзвичайну роботу зі своїми постачальниками, партнерами, а також самі зібрали у себе в компанії велику суму грошей – декілька сотень тисяч Євро для закупки всіх необхідних компонентів для сонячних станцій. Обладнання було закуплено найякісніше, як наприклад Нідерландської компанії Victron. Окрім закупки необхідних компонентів, їхня команда приділила багато часу і уваги саме правильному комплектуванню систем – знайшли і закупили спеціальні бокси для зручності зборки систем, підготували всі необхідні кабелі, підготували всі коннектори, роз’єми та з’єднання так, щоби українцям на місцях було дуже зручно і не займало багато часу швидко підключити систему і почати користуватися електроенергією будь-де.

Насправді, те що зробили команди обох компаній – SunPower та BayWa r.e. – це щось неймовірне і надзвичайне. Це унікальний в своєму роді проект в галузі сонячної енергетики, повністю реалізований на гуманітарних засадах від міжнародних Партнерів в таких масштабах - 100 міні сонячних станцій вже працюють в потрібних місцях в Україні.

Нам далі залишалось тільки доставити все обладнання в Україну, яке партнери заздалегідь зібрали з різних Європейських складів і доставили в одне місце в Польщі. На допомогу прийшла ініціативна група волонтерів з Чернігова – “Волонтери.Північ”, представники якої організували вантажівку, повністю оплатили всі витрати по доставці, забезпечили швидке переміщення систем в Україну, організували місце зберігання, особисто зустріли системи на складі в Польщі і скоординували як питання щодо доставки, так і величезну кількість інших супутніх організаційних питань. Велика подяка за це всій команді “Волонтери.Північ” та особисто Олександру Петренко.

До супроводу процесу долучилася також Агенція регіонального розвитку Чернігівської області. Велика подяка Артему Дєдкову.

Слід відмітити всеосяжну підтримку проекту як зі сторони Голови Чернігівської Обласної Військової Адміністрації В’ячеслава Чауса, так і Голови Чернігівської Обласної Ради Олени Дмитренко. Вони допомогли організувати всю необхідну документацію для завезення систем, а також постійно в режимі 24/7/365 здійснювали всю організаційну і координаційну підтримку.

Це саме той випадок, коли спрацювали Велика Команда Людей для досягнення неймовірного результату!

Наразі основна частина систем розподілена і доставлена по громадам Чернігівщини, які використовують їх для таких потреб:

  1. Забезпечення автономного електроживлення мінімально необхідного набору приладів та гаджетів в адміністраціях громад.
  2. Живлення системи супутникового зв’язку StarLink.
  3. Укомплектування бомбосховищ автономною системою живлення.
  4. Забезпечення автономного живлення пожежних та рятувальних частин.
  5. Забезпечення автономного живлення для котелень, в яких котли потребують постійного енергопостачання для безперебійної роботи.

Також декілька комплектів передані в Управління ДСНС у Львівській, Миколаївській та Одеській областях. Декілька систем направлені в найбільш потрібні місця в Харківській, Запорізькій, Полтавській, Донецькій, Сумській та Київській областях.

Всі системи працюють бездоганно і надійно забезпечують електроенергією живлення всіх необхідних приладів для пришвидшення нашої Перемоги!

Велика подяка від українців та від проекту “SunPower in Ukraine” компаніям MAXEON Solar Technologies (США) та BayWa r.e. (Німеччина) за їхній благодійний внесок в енергонезалежність Українців.

 

Директор з дистриб’юції “SunPower in Ukraine”

Микола Гой

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
Теги
Україна
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!