RSS
Новости
3 января, 19:37
Кабмін дозволив бізнесу імпортувати електроенергію, щоб уникнути відключень
Кабінет міністрів на засіданні у вівторок, 3 січня, затвердив Положення про особливості імпорту електричної енергії під час проходження осінньо-зимового періоду 2022/2023 років в умовах воєнного стану.

Про це представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук повідомив у Telegram.

За його словами, документ створює умови "для постачання споживачам імпортованої електричної енергії на ринкових засадах разом із додатковим захистом від планових примусових відключень через наявні в об’єднаній енергосистемі балансові обмеження".

"Передбачено незастосовування заходів обмеження відбору електричної енергії до споживачів, яким постачається імпортована електрична енергія", – написав Мельничук.

Водночас у разі застосування спеціальних графіків відключення, які обумовлені необхідністю запобігання системній аварії в ОЕС України внаслідок збройної агресії РФ, постачання імпортованої електричної енергії споживачам може бути припинено.

"Ідея – дозволити бізнесу, споживачам… купувати дорогу електроенергію по імпорту, але якщо хтось купив ці 50 або 100 МВт, то його вже не можна відключати на цю потужність", – пояснював Герус.

За його словами, таку можливість мають отримати всі охочі, але насамперед це буде цікаво тим підприємствам, у яких частка електроенергії у собівартості становить 5-10%, але вона їм критично необхідна.

Він зауважував, що зараз технічні можливості для імпорту становлять 800 МВт, але проблема в тому, що ціна європейської електроенергії в 2-2,5 рази вища за ціну української, тому жодному трейдеру не цікаво зараз займатися імпортом. 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: censor.net.ua
Теги
Україна
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!