RSS
Новости
12 января 2023, 18:46
На півночі Швеції знайшли родовище рідкісних металів, можливо найбільше у Європі
На півночі Швеції у районі міста Кіруна виявили велике родовище рідкісних металів, яке скоріш за все є найбільшим з відомих у Європі.

Про це повідомляє SVT

Гірнича компанія LKAB повідомила, що поклади знайшли поруч з однією з її діючих шахт, може йтися про мільйон тонн сировини. 

"Це найбільше з відомих родовищ рідкісних металів у нашій частині світу і це може суттєво посприяти отриманню сировини, яка є критично необхідною для "зеленого переходу". З постачанням є проблеми, а без видобутку будувати нові електромобілі неможливо", - зазначив керівник компанії Ян Мострьом. Ця сировина необхідна і для компонентів вітрових електростанцій.

Міністерка з питань бізнесу й енергетики Ебба Буш заявила, що знайдені поклади зіграють ключову роль у "зеленому переході" Європи. 

"Це дуже великий потенціал для того, щоби Європа стала лідером "зеленого переходу". Ми зможемо і зменшувати викиди, і посилювати конкурентність", - зазначила вона.

Зараз метали, необхідні для виготовлення електромобілів і вітрових турбін, надходять з Китаю. У цьому вбачають ризики того, що Китай з економічних чи політичних міркувань може відмовитись постачати сировину, пропонуючи лише готові продукти. 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: epravda.com.ua
Теги
Швеция
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое