RSS
Новости
14 февраля 2023, 15:07
АТ «Житомиробленерго», ПрАТ “Рівнеобленерго” та АТ «Миколаївобленерго» - ОСР, на які найменше скарг з початку 2023 року.
АТ «Житомиробленерго», ПрАТ “Рівнеобленерго” та «Миколаївобленерго» ввійшли до топ 3 лідерів серед операторів систем розподілу, на які з початку 2023 року (станом на 10 лютого) менше всього скаржилися побутові споживачі електроенергії. Про це повідомляють аналітики Агенції Маркет.Інфо» з посиланням на інформацію «Держенергонагляду».

З початку 2023 року , за січень і 10 днів лютого, Україна зазнала 3 потужних ракетних обстріли зі сторони россійських агресорів – 14 січня, 26 січня та 10 лютого. Майже в усіх випадках частиною цілей були об’єкти критичної інфраструктури, в т.ч. енергетичної.

За даними «Держенергонагляду» інспекція з енергетичного нагляду січні минулого року розглянула 429 звернень споживачів (замовників) електричної енергії, а у січні 2023 року – 5 987 звернень, що майже у 14 разів більше у порівнянні з попереднім роком. За тематикою найбільше звернень споживачів (замовників) електричної енергії надійшло з питань дотримання ОСР порядку застосування заходів з обмеження та/або припинення постачання електричної енергії споживачам, а саме 4 634 звернення, що становить 77% від усіх звернень за січень.

Аналітики Агенції «Маркет.Інфо» з посиланням на дані інспекції енергонагляду повідомляють, що найменше всього споживачі скаржилися на АТ «Житомиробленерго» (2 скарги, 0,008% від усіх скарг),  ПрАТ “Рівнеобленерго” (13 скарг,  0,2% від загального обсягу) та «Миколаївобленерго»  (17 скарг, 0,28% від загалу звернень). Ці ж обленерго було  минулого тижня  відзначено на засіданні Комітету ВР України з питань енергетики та ЖКГ  очільником «Держенергонагляду» Русланом Слободяном.  

Олександр Голіздра, аналітик «Маркет.Інфо» нагадує, що існують певні об’єктивні причини нерівномірної кількості скарг – більша кількість влучань ворожих ракет та більша кількість уражень енергооб’єктів в певних регіонах України, особливості схем заживлення регіонів, кількість населення тощо.

Проте «Житомиробленерго» був лідером за меншостю скарг і у 4 кварталі 2022 р., що свідчить про роботу менеджменту компанії в спілкуванні зі споживачами. «Але несподівано 3 місце зайняло АТ «Миколаївобленерго». Несподівано, бо ж певну частину Миколаївщини деокупували тільки 3 місяці тому, а частина регіону (Очаківська та Куцурубська громади) досі  майже кожен день піддається ворожим обстрілам. Внаслідок цього енергетична інфраструктура Миколаївщини була значно ушкоджена»,  - зазначає аналітик.

Щодо причин невеликої кількості скарг мешканців Миколаївщини, Голіздра бачить 2 причини. По-перше, чітку, сплановану та добре організовану роботу з відновлення пошкоджених електромереж – станом на початок лютого світло було відновлено відновило в 76 населених пунктів на деокупованих територіях, що складає майже 90%  від 85 повністю знеструмлених міст та сіл Миколаївщини.

По-друге – це проактивні комунікації підприємства зі споживачами. Як повідомлялося з посиланням на В.о. Генерального директора «Миколаївобленерго» Вадима Данилківа в ЗМІ раніше, в компанії в рази активізували оперативну комунікацію з мешканцями регіону стосовно відключень, роз’яснення їх необхідності. «Графіки відключень та зміни до них, окрім сайту, ми дублюємо на Facebook сторінці Компанії, де ведемо діалог зі споживачами в коментарях. В результаті такої комунікаційної активності кількість читачів сторінки в Facebook  за 2022 рік зросла в 10 разів – з 2000 до 23000. Ще один головний напрям інформаційної кампанії  - це наші майже щоденні повідомлення в місцевих Інтернет ЗМІ, виступи на телебаченні та радіо, зазначив енергетик, - коментував Вадим Данилків.

За словами Руслана Слободяна, розподіляти електроенергію потрібно справедливо, аби всі споживачі були у  рівних умовах – і тоді буде менше скарг. Універсального рецепту для справедливого розподілу електроенергії не існує – кожен регіон має свою специфіку, але комунікації з населенням мають неабияке важливе значення для уникнення   соціальної напруги в суспільстві.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
Теги
Україна
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое