RSS
Новости
3 марта, 12:10
У країнах ЄС побудують 30 "гігафабрик" для збереження енергії
У ЄС розпочинають проєкт розбудови акумуляторних фабрик для накопичення електроенергії з метою досягнення енергетичної незалежності та нульового рівня шкідливих викидів.

Про це йдеться в релізі на сайті Єврокомісії.

"У 2022 році загальні інвестиції в "батарейну" екосистему ЄС сягнули 180 мільярдів євро. Це охоплює більш ніж 160 промислових проєктів, які вже реалізовані або перебувають у процесі виконання, в усіх ланцюгах створення доданої вартості, що дорівнює близько 70 гігават-годин установленої батарейної спроможності", - йдеться у повідомленні.

За підсумками зустрічі Європейського акумуляторного альянсу віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчовичу заявив, що у країнах ЄС будуть створені 30 "гігафабрик" для збереження енергії. 

Він наголосив, що це особливо важливо для розвитку відновлюваних джерел енергії та досягнення нульового рівня шкідливих викидів промисловості до 2050 року.

Через вторгнення Росії в Україну ціна на газ у ЄС стала майже у сім разів вищою, ніж у США. Окрім того, інші економіки також прагнуть швидкого розвитку батарей, стимулюючи їх виробництво та видобуток сировинних матеріалів, змінюючи глобальні правила гри в енергетиці.

Тому особлива увага учасників Європейського акумуляторного альянсу приділяється усуненню ризиків та позбавленню залежності від третіх країн у постачаннях сировини, особливо від Китаю, на який припадає до 80% рідкоземельних матеріалів, що використовуються у промисловості ЄС.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: epravda.com.ua
Теги
ЄС
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!