RSS
Новости
10 марта 2023, 20:31
В Україні готують підвищення тарифів на воду
Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), планує переглянути тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення.

Відповідне питання планується включити до порядку денного засідання НКРЕКП у березні, повідомляє пресслужба регулятора.

"Наразі опрацьовується можливість встановлення вказаних тарифів двома етапами: з 1 квітня та з 1 липня 2023 року, з урахуванням зазначених в обґрунтувальних матеріалах підходів", – йдеться у повідомленні.

НКРЕКП зазначає, що ці проєкти тарифів вже пройшли перевірку, а їх зміна відповідає вимогам чинного законодавства.

"З метою стримування фінансового навантаження на споживачів, та в той же час для забезпечення їх послугами централізованого водопостачання та централізованого водовідведення належної якості Регулятором були мінімізовані витрати у структурі тарифів", – запевнили у Нацкомісії.

Згідно із попередніми матеріалами НКРЕКП, йдеться про підвищення тарифів.

Наприклад, тариф "Київводоканалу" на водопостачання пропонувалося підвищити з 15,68 грн до 18,77 грн за кубометр, а на водовідведення – з 13,92 грн до 14,95 грн за кубометр. Тарифи КП "Дніпроводоканал" на водопостачання планували підвищити з 16,24 грн до 19,18 грн за кубометр, на водовідведення – з 11,74 грн до 13,15 грн.

Початково тарифи на такому рівні планувалося встановити з 1 січня по 1 липня цього року, але розгляд рішення відклали.

Як повідомлялося, Кабмін розглядає можливість підвищення тарифів на електроенергію для населення (які нині складають 1,44-1,68 грн за кВт-год) до рівня ринкового тарифу для непобутових споживачів 2-го класу напруги (орієнтовно, 5,5 грн за кВт-год), або ж може встановити нові диверсифіковані тарифи, залежно від обсягу споживання. 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: censor.net.ua
Теги
Україна
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое