RSS
Новости
4 апреля 2023, 13:36
Зняття обмежень в енергосистемі є передумовою для відкриття експорту електроенергії - Бойко
Зняття обмежень від оператора системи передачі НЕК «Укренерго» є передумовою для відкриття експорту електроенергії. Про це в коментарі для ExPro вказав Юрій Бойко радник прем'єр-міністра України, член наглядової ради НЕК «Укренерго».

«В рамках ідеології, що першочергово має бути забезпечений електроенергією внутрішній споживач, а вже згодом відкритий експорт, зняття обмежень можна вважати передумовою для скасування відповідної заборони», - вказує Юрій Бойко.

За словами радника премʼєр-міністра, на даний момент, є 2 фактори, які можуть зробити можливим експорт - юридичний та фізичний.

«По-перше, має бути виданий відповідний наказ Міністерства енергетики, який має скасувати заборону, що була прийнята у жовтні 2022р. після масованих ракетних обстрілів російських терористів. По-друге, це наявність надлишкової потужності в системі та можливості її передати», - пояснює він.

Як вказує Юрій Бойко, профіцит в енергосистемі впродовж майже всього березня був здебільшого у «денні» години та викликаний надлишками сонячної генерації.

«В енергосистемі не було можливості спожити весь обсяг сонячної генерації в періоди високої сонячної активності. В решті годин доби ми були збалансованими. Також був незначний імпорт, який проте не впливав на енергобаланс та ціну на ринку», - пояснив він.

«На сьогодні у нас вже немає обмежень споживання українських споживачів, за винятком хіба прифронтових територій. Але поки не закінчиться війна, процес відновленням мережевої та критичної інфраструктури, особливо в тих регіонах, де ведуться активні бойові дії, буде носити, на жаль, постійний характер, - додає радник премʼєр-міністра.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: expro.com.ua
Теги
Україна
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое