RSS
Новости
19 апреля 2023, 19:40
"Енергоатом" замовив у Westinghouse обладнання для Рівненської АЕС на 14 мільйонів євро
ДП "НАЕК "Енергоатом" 12 квітня без торгів уклало угоду з компанією Westinghouse Electric Sweden AB (Швеція) про закупівлю обладнання для підвищення безпеки Рівненської АЕС на 13,8 млн євро.

Як повідомляється в системі "Прозорро", у лютому та квітні 2024 року виробник поставить дві системи довготривалого відведення тепла від системи герметичного огородження (СГО) для модернізації енергоблоків №1-2 РАЕС по 6,9 млн євро за комплект, пишуть Наші гроші.

Гарантія складає два роки після поставки, а строк служби – 30 років. Ці системи необхідні для збереження цілісності СГО і забезпечення надійного та ефективного функціонування системи зовнішнього охолодження корпусу реактора та підвищення рівня безпеки енергоблоків з реакторною установкою ВВЕР 440 в умовах запроектних аварій, що супроводжуються важким пошкодженням активної зони.

Аванс 20% оплатять за місяць після укладення угоди, аванс 30% – за півтора місяця після готовності продукції до відвантаження, а решту – протягом двох місяців після поставки.

Закупівлю провели без торгів через відсутність конкуренції з технічних причин. Загальна система довготривалого відведення тепла та її можливі конфігурації були запатентовані Westinghouse Electric Sweden AB у Європі, Німеччині та США, причому європейський та американський патенти підтверджені в Україні, німецький – у процесі.

Крім того, вона розробила для "Енергоатома" елемент вказаної системи – динамічний насосний агрегат із гідравлічною приводною турбіною. Тому замовник вирішив, що лише ця компанія може виготовити і поставити системи довготривалого відведення тепла від СГО для РАЕС. 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: nashigroshi.org
Теги
Україна
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое