RSS
Новости
24 апреля 2023, 22:33
Основою індустріальних парків може бути інфраструктура непрацюючих промислових підприємств, - керівник «Черкасиобленерго»
Основою індустріальних парків може бути інфраструктура непрацюючих потужних промислових підприємств, - цю пропозицію озвучив цього тижня на міжвідомчій нараді щодо створення та функціонування індустріальних парків на Черкащині Голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук. Головним плюсом цього підходом є наявність підключень електро- та водопровідних мереж, що знизить для інвестора собівартість входу в проекти, - зазначив Самчук.

«Черкащина має колосальний потенціал для переробної промисловості, зокрема, аграрної переробки.Індустріальні парки - ефективний інструмент для досягнення цієї мети. Інструмент перевірений як міжнародним досвідом, так і практикою передових регіонів України, підкріплений податковими та митними стимулами. За нинішніх умов це фактично економічна зброя громад», - заявив цього тижня під час міжвідомчої наради щодо створення та функціонування індустріальних парків на Черкащині, що відбулася в Черкаському державному технологічному університеті, заступник Голови Комітету з питань економічного розвитку Верховної Ради України Дмитро Кисилевський.

«Підвищити інвестиційну привабливість новостворюваних індустріальних парків на Черкащині можна за рахунок їх розміщення на територіях давно непрацюючих великих промислових підприємств. Там вже є інфраструктура – під’єднання електромереж, водопровіду та водовідведення, під’їздні шляхи. Тобто інвестору не треба буде витрачати гроші на фінансування побудови нових мереж, хіба що тільки на модернізацію відповідно до потреб нового виробництва, але це зовсім інші кошти. І, таким чином, умови входу в проекти індустріальних парків для закордонних та вітчизняних інвесторів стануть біль привабливішими»,  - таку пропозицію озвучив під час  міжвідомчої наради Голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук. На його думку правовим механізмом такого підходу може бути не приватизація Фондом Державного майна України підприємств, а передача їх у комунальну власність місцевих громад чи власність обласної ради, які вже й будуть займатися створенням індустріальних парків, можливо  навіть в міні-форматах, - додав Самчук. При  цьому він зазначив, що після реалізації пілотного проєкту на Черкащині, можна провести відповідну інвентаризацію та аналіз і впровадити модель у всій країні.

«Черкащина все частіше стає майданчиком для професійних дискусій, цього разу комунікуємо про економіку та розвиткові інструменти, – резюмував очільник Черкащини Ігор Табурець. – Без сумніву, ми повинні бути не лише сировинною базою, а й виробником власної продукції. Це важливо для нашої економічної міці».

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
Теги
Україна
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое