RSS
Новости
13 мая, 18:31
Ряд державних обленерго активізували роботи зі зменшення технологічних втрат електроенергії, - експерт
Ряд державних операторів систем розподілу (ОСР) активізували роботи, спрямовані на зменшення технологічних втрат електроенергії. Серед них – «Миколаївобленерго», «Черкасиобленерго».

Про це, з посиланням на джерела в самих ОСР, на своїй Facebook сторінці повідомив керівник проєктів Асоціації з енергоефективності та енергозбереження Олександр Голіздра.

«На тлі дефіциту обігових коштів та кризи неплатів в сфері енергетики цілий ряд операторів систем розподілу вдалися до збільшення обсягу робіт, шо спрямовані на зменшення технологічних втрат електроенергії (ТВЕ ). Електроенергія - єдиний вид продукції, транспортування якої здійснюється за рахунок певної частини самої продукції. Тому втрати електроенергії під час її передачі  та розподілі неминучі і, в залежності від стану мереж коливаються в Україні від 10 до 20%. Проте, ТВЕ можна зменшувати, модернізуючи мережі та забезпечуючи ї ефективне функціонування», - стверджує експерт.

Навіть звичайна розчистка трас від гілок дерев допомагає економити на витратах електроенергії на її транспортування, - зазначає Голіздра. І додає, що енергетики це добре розуміють. Так, наприклад, ПАТ «Черкасиобленерго» в 2022 році в два рази збільшило обсяги розчистки повітряних ліній електропередач і в першому кварталі 2023 р. ця тенденція збереглася. Крім того, в тих же «Черкасиобленерго»,  незважаючи на воєнний стан проводять планові ремонти та заміни повітряних ліній, ізоляторів, трансформаторів. А також, як відзначає експерт з посиланням на керівника даного ОСР Олега Самчука, на Черкащині періодично проводиться тепловізійний контроль з’єднань,  а з метою рівномірного розподілу пофідерних навантажень в мережах 0,4 кВ та вирівнювання напруги по фазах постійно виконуються роботи по переключенню споживачів.

Навіть у прифронтовому «Миколаївобленерго» знаходять можливості для скорочення ТВЕ. Так, за словами В.о. генерального директора прифронтового “Миколаївобленерго” Вадима Данилкова, в “Миколаївобленерго” проводять заходи зі зменшення витрат. «Зокрема мова йде про відключення трансформаторів 35, 10, 6 кВ  в режимі малих навантажень, що дало змогу зекономити підприємству 871,10 МВт-год, вирівнювання навантажень фаз в мережах 0,4 кВ та зниження витрат електроенергії на власні потреби підстанцій, що дало змогу зекономити підприємству 1204,30 МВт-год, заміна проводів на перевантажених лініях зекономила 94,41 МВт-год, заміна перевантажених, недовантажених силових трансформаторів зекономило 7,49 МВт-год, заміна відгалужень від ПЛ 0,38 кВ до будинків зекономила 0,44 МВт-год.»- цитує очільника « Миколаївобленерго» експерт.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
Теги
Україна
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое