RSS
Новости
7 июня 2023, 22:59
ПАТ «Черкасиобленерго» отримає майже 2 млрд. грн. боргу з ПрАТ «Азот»
Мирові угоди на загальну суму 1,804 млрд. грн. між ПАТ «Черкасиобленерго» та ПрАТ «Азот» (Черкаси) дозволять повернути енергетикам заборгованість, що склалася в 2016 році. Борг буде погашатися щомісячними платежами в розмірі 34,3 млн. грн.

Всі отримані кошти будуть автоматично перераховуватися на погашення боргу підприємства перед ДП «Енергоринок», що склався в 2015-2016рр.  – до погашення даного боргу, а також вимог кредиторів. Після покриття боргів гроші будуть йти на розвиток мереж оператора системи розподілу. Про це заявив Голова Правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук 6 червня під час брифінгу в офісі підприємства.

Ухвалами Господарського суду Черкаської області (від 15.05.2023  та від  01.06.2023 у справах № 925/965/16 та 925/819/17) задоволено заяви приватного та державного виконавців про затвердження мирових угод  на стадії виконання на загальну суму 1,804 млрд. грн.

Згідно з умовами мирових угод, ПрАТ «Азот» (Черкаси) з травня 2023 по квітень 2027 року буде виплачувати на користь ПАТ «Черкасиобленерго» 34,3 млн. грн щомісяця. Кошти будуть спрямовані на рахунок зі спеціальним режимом використання, що означає їх автоматичне перерахування до ДП «Енергоринок», для погашення боргів, що виникли в 2015-2016рр. за часів попереднього керівництва. Після покриття боргу перед ДП «Енергоринок» в сумі 602 млн. грн. та задоволення  вимог конкурсних кредиторів в межах справи про банкрутство, кошти підуть на модернізацію електромереж регіону. Ще 158 млн. грн. пені, 3% річних та інфляційних втрат будуть перераховані на поточні рахунки ПАТ «Черкасиоблденерго» на протязі травня-серпня 2027 р. Така інформація була озвучена 6 червня під час брифінгу керівництва підприємства.

« З 2018 року ми намагалися розв’язати  питання повернення коштів. Але досягнута нами в ті часи домовленість з «Азотом», реалізація якої дозволила б повернути остаточно борги вже цього, 2023 р., була зірвана тодішнім керівництво ФДМУ.  Сьогодні  ми бачимо політичну волю центральних органів державної влади на повернення боргів від приватного «Азоту» до держави. Зазначу, що на спецрахунок вже отримано 12,5 млн. грн., найближчими дня надійде ще 21,8 млн грн. за другою угодою. Всі кошти спрямовані та будуть спрямовуватися до Держави – Державного Підприємства «Енергоринок», який, в свою чергу зможе гасити свою заборгованість генеруючим компаніям, в т.ч. державному Енергоатому, - про це заявив на брифінгу Голова Правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук. Керівник підприємства додав, що після погашення боргів, отримувані кошти будуть спрямовані на розвиток електромереж регіону.

Як повідомив присутній на брифінгу керівник проєктів Асоціації з енергоефективності і енергозбереження Олександр Голіздра, майже 35 млн грн., що щомісяця  буде отримувати ДП «Енергоринок» від «Черкасиобленерго» -  це в 6 разів більше ніж зараз отримує це ДП від усіх операторів систем розподілу  за боргами в рамках старого ринку». «Нарешті держава отримає борги, штучно створені екс-очільницею підприємства Світланою Кузмінською, у відношенні якої відкрито ряд кримінальних проваджень та йдуть судові процеси», - прокоментував експерт. І головне, наголосив, Голіздра, сьогодні гроші приватного боржника через  ДП «Енергоринок» повернуться до генеруючих компаній, які відчувають гострий дефіцит коштів.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
Теги
Україна
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое