RSS
Новости
7 июля 2023, 17:36
20 кібератак було відбито IT- фахівцями ПАТ «Черкасиобленерго» з лютого 2022 р.
10 кібератак було успішно відбито IT- фахівцями ПАТ «Черкасиобленерго» з моменту початку широкомасштабного вторгнення російського агресора у лютому 2022 р. про це повідомив Андрій Пилипчук, директор з IT та зв'язку ПАТ "Черкасиобленерго"під час Форуму з енергетичної безпеки громад, організованому Energyclub 6 липня 2023 р.

20 DoS кібератак  було нейтралізовано спеціалістами  IT- фахівцями ПАТ «Черкасиобленерго» з моменту початку широкомасштабного вторгнення російського агресора у лютому 2022 р. Таку інформацію озвучив  директор з IT та зв'язку ПАТ "Черкасиобленерго" Андрій Пилипчук на Форумі з енергетичної безпеки громад, який організував  Energy club  у Києві 6 липня 2023 р.

За словами очільника IT-підрозділо оператора системи розподілузахист електромереж та підстанцій від кібератак є критично важливим завданням для забезпечення безпеки енергетичної інфраструктури.Бо наслідками владлої ворожої кібератаки може стати призупинення живлення електрикою сотен тисяч споживачів.

Головне в системі заходів кібербезпеки, на думку Пилипчука є моніторинг потенційних загроз, суть якого полягає у створенні та впровадженні на підприємстві IDS (Intrusion Detection System)  - системи виявлення вторгнень. Головне завдання такої системи – аналіщз мережевого трафіку для виявлення аномальних або шкідливих дій, що дозволяє своєчасно вживати заходів для їх блокування.Серед інших інструментів протидії кібератакам фахівець зазначив односпрямовані шлюзи передачі даних, брендмауери, антивірусні програми.

Проте кібербезпека електричних мереж та підстанцій має свої особливості та специфіку. Проблема, зокрема полягає у том, що інстальоване енергообладнання має різних виробників, одже і різні протоколи комунікації. Інтеграція всього програмного забезпечення комунікацій під парасолькою єдиної IDS системи і є першочерговим завданнямкіберзахисту обїєктів енергетичної інфраструктури, - вважає директор з IT та зв'язку ПАТ "Черкасиобленерго".

 

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
Теги
Україна
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое