RSS
Новости
17 июля 2023, 23:08
Завдяки Кластеру цифрової енергетики у НУБіП України створено дві навчально-наукових лабораторії
Полігон «розумних» мереж та навчально-методичне забезпечення для VR-тренажерів було створено в Національному університеті біоресурсів і природокористування України в рамках діяльності Кластеру цифрової енергетики. Про це під час робочого засідання Ради Кластеру повідомив Голова Ради, очільник «Черкасиобленерго» Олег Самчук.

Вперше в Україні на базі ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП) створена навчально-наукова лабораторія «розумних» мереж. Відповідне обладнання надали ПАТ «Черкасиобленерго», ТОВ «СІКАМ Україна», ТОВ «E.NEXT Україна», ТОВ «ЕКНІС». Демонстраційна зона «розумних» мереж - це сучасний тренд впровадження пунктів секціонування розподільних мереж 6-20 кВ на базі реклоузерів, сучасного комутаційного обладнання, монтажної та з’єднувальної арматури.

Також, завдяки учасникам кластеру ТОВ «ДТЕК Мережі» та компанії Kampov Technology в ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження розроблені сучасні навчальні робочі місця з використанням тренажерів віртуальної реальності з вивчення основ електробезпеки та оперативних перемикань на трансформаторній підстанції.

Ректор НУБіП  академік Станіслав Ніколаєнко подякував учасникам Кластеру  та зазначив, що дані лабораторії дозволять суттєво підвищити якість підготовки студентів – майбутніх енергетиків.

За словами директора ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження НУБіП України Віктора Каплуна, навчально-наукова лабораторія «розумних» мереж дозволить виконувати «наживо» лабораторні роботи майбутніми фахівцями за спеціальністю «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Студенти  на практиці опанують такі базові дисципліни як «Системи електропостачання», «Релейний захист і автоматика», «Диспетчерське управління», «Електричні мережі та системи», «Надійність систем електропостачання», «Енергоінформаційні системи».  Наявність же VR-тренажеру дозволить успішно проводити цикл лабораторних робіт з диспетчерського управління, вивчення  різних типів електрогенеруючих установок, відновлюваних джерел, накопичувачів електроенергії і ін.

Подальша співпраця у рамках Кластера цифрової енергетики в освітній сфері передбачає використання цифрових двійників та спеціалізованого програмного забезпечення для розрахунків параметрів режимів та надійності електроенергетичних мереж.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
Теги
Україна
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое