RSS
Новости
23 августа 2023, 22:10
Обленерго під час агресії не зупиняють впровадження інновацій
Цілий ряд операторів систем розподілу навіть під час широкомасштабної агресії ворога продовжують запровадження інновацій в роботі мереж. Про це повідомляють ЗМІ

Ряд державних  обленерго, не зважаючи на широкомасштабну агресію росії, продовжують запровадження інновацій. Насамперед це і є відповіддю на виклики що постали з вторгненням ворога. Так, за повідомленнями ЗМІ АТ «Миколаївобленерго» та ПАТ «Черкасиобленерго» запроваджують інноваційні технології в своїй операційній діяльності з розподілу електроенергії.

За інформацією голови Ради Української асоціації відновлюваної енергетики, генерального директора Solar Generation, доктора технічних наук Станіслава Ігнатьєва, до інновацій вітчизняних енергетиків  часто спонукає неможливість оперативно відновити мережі після обстрілів. В силу того, що імпортне обладнання не завжди підходить для наших мереж, спроєктованих ще за радянських часів. «Наші енергетики в Миколаївській області придумали спеціальну суміш з різних смол для того, щоб можна було відновити це обладнання безпосередньо на станції. І далі цей метод використовували і в Одеській області, і в Харківській» ,-  розповів Станіслав Ігнатьєв. «Такі інновації, які ремонтні бригади винаходять на місці, мають високу цінність. Це тимчасове рішення, але його можна швидко і оперативно використати для відновлення об'єктів розподілу або передачі енергії», – пояснив експерт.

В тому ж Миколаєві віднайшли шшлях, як взагалі уникати таких ситуація. Зокрема  завдяки співробітництву з Міжнародним Енергокластером та досягнутої домовленості між Миколаївобленерго та Урядом Литви про фінансування, цього року вже розроблений проєкт переходу  розподільчих мереж на Миколаївщині напругу 20 кВ. На черзі – пошук фінансування та впровадження. Метою проєкту є впровадження «розумних мереж» Smart Grid, як ключового чинника в успішному вирішенні нагальних проблем електричних мереж, включаючи задоволення зростаючого попиту та можливості ефективної інтеграції електростанцій на основі відновлювальних джерел енергії. За словами в.о. генерального директора АТ «Миколаївобленерго» Вадима Данилків, за результатами  реалізацію проєкту споживачі отримують більш якісну послугу розподілу електроенергії. Через застосування системи «розумних мереж» Smart Grid зменшиться кількість та тривалість перерв електропостачання, підвищиться рівень надійності електричних мереж та якість електроенергії.

Ключовим цього року в «Черкасиобленерго» був кіберзахист енергомереж.  За 7 місяців цього року IT-фахівцями підприємства було вже відбито понад 20 кібератак ворога… І це завдяки тому, що власними силами  була розроблена та вдосконалюється система кіберзахисту електромереж Черкасиобленерго. Головне завдання такої системи – аналіз мережевого трафіку для виявлення аномальних або шкідливих дій, що дозволяє своєчасно вживати заходів для їх блокування. Першочерговим завданням кіберзахисту об’єктів енергетичної інфраструктури, як зазначив голова Правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук є інтеграція всього програмного забезпечення комунікацій під парасолькою єдиної IDS системи. Серед інших інструментів протидії кібератакам односпрямовані шлюзи передачі даних, брендмауери, антивірусні програми.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: kosatka.media
Теги
Україна
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое