RSS
Новости
5 сентября 2023, 10:55
Надійність електрозабезпечення пропорційна ефективності кадрової політики ОСР, - «Черкасиобленерго»
Надійність забезпечення електрикою споживачів прямо пропорційна кадровому потенціалу підприємств, що здійснюють розподіл електроенергії. Про це в ході дискусії «Кадрова стратегія в енергетиці: від освіти до реалій ринку», організованої Energy Club заявила директорка з персоналу ПАТ «Черкасиобленерго» Надія Братанич.

Однією з головних проблем для операторів систем розподілу на сьогодняшній день є нестача кваліфікованих кадрів, а в  найближчому майбутньому ця проблема буде відчуватися ще гостріше. Такі думки висловило багато експертів в ході дискусії «Кадрова стратегія в енергетиці: від освіти до реалій ринку», організованої Energy Club цього тижня.

Як заявила директорка з персоналу ПАТ «Черкасиобленерго» Надія Братанич, «надійність забезпечення електрикою споживачів прямо пропорційна кадровому потенціалу підприємств, що здійснюють розподіл електроенергії».

«Колектив, що налічує близько 4000 співробітників – це найбільша цінність підприємства, і щоб досягти його фаховості та стабільності, а плинність кадрів сьогодні становить всього 4,6% на рік, керівництво підприємства застосовує усі можливі види матеріальної і нематеріальної мотивації» , - повідомила експертка. Так, за її словами, наразі наразі рівень мінімальних гарантій  з оплати праці в компанії на 40,6% вище, ніж того вимагають умови Галузевої угоди, співробітникам, за складними сімейними обставинами надається матеріальна допомога, за рішенням керівництва збереглися всі умови колективного договору, хоча законодавець дозволив у військовий час їх не дотримуватися,  Підприємство допомагає своїм співробітникам, що були мобілізовані та захищають Україну на полі бою – члени сімей 153 таких фахівців мають можливість безкоштовно відпочити на 2 базах відпочинку  обленерго. Персонал також отримує матеріальну допомога на лікування, при народженні дитини, компенсацію за спожиті енергоносії.

Але й навіть за таких умов «Черкасиобленерго» зтикається з проблемою нестачі молодих спеціалістів. Щоб вирішити проблему тут створено Учбово-навчальний центр, до якого входять обладнані сучасною технікою лабораторія моделювання і аналізу виробничих ситуації, класи для електромонтерів розподільчих мереж та повітряних ліній, кабінет для підготовки працівників оперативно-диспетчерської служби. Компанія  тісно співпрацює з ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП), Черкаським державним технологічним Університетом, Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», а також рядом фахових коледжей, впроваджуючи дуальне навчання, забезпечуючи студентам проходження практики та стажування викладачам.

На думку Надії Братаніч, після Перемоги регулятор має обов’язково має передивитися методику визначення норм оплати праці. Бо навіть за допомогою цілого комплексу заходів матеріальної та нематеріальної мотивації дуже складно залучати молодь та утримувати висококваліфікованих працівників, оскільки ті ж мінімальні гарантії подекуди встановлені на рівні нижчому, ніж зараз є законодавчо закріплена мінімальна заробітна плата.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: elektrovesti
Теги
Україна
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое