RSS
Новости
4 октября 2023, 12:31
Окупанти на ЗАЕС з недотриманням ліцензії перевели черговий блок у "гарячий" режим
Запорізька АЕС, окупована російськими військами, перевела енергоблок №4 зі стану "холодний зупин" у "гарячий зупин" з недотриманням вимог ліцензій Держатомрегулювання України.

Це ще більше підсилило ймовірність радіаційної аварії на станції, повідомляє НАЕК "Енергоатом".

"Перебування російських військових, зброї та важкої техніки на майданчику Запорізької АЕС, а також недотримання вимог ліцензій Держатомрегулювання веде до неминучої деградації обладнання та систем станції, важливих для безпеки. Це може призвести не лише до зростання кількості відмов обладнання, а й спровокувати виникнення радіаційної аварії", - зазначив президент "Енергоатому" Петро Котін.

В "Енергоатомі" нагадали, що згідно з вимогами ліцензій ДІЯРУ з експлуатації енергоблоків ЗАЕС, до яких у червні поточного року було внесено зміни, всі блоки станції мають перебувати виключно у стані "холодний зупин". Переведення енергоблоків у стан "гарячий останов" заборонено.

"Такі вимоги до експлуатації енергоблоків ЗАЕС були висунуті через відсутність своєчасного та якісного технічного обслуговування та необхідних поточних ремонтів обладнання протягом всього часу окупації станції. Але фейкова адміністрація нехтує не тільки законними вимогами легітимного оператора – "Енергоатому" – та регулятора, а й здоровим глуздом", - додав Котін.

Дії окупантів уже призвели до низки аварійних ситуацій. Зокрема на енергоблоці №4 внаслідок його розігріву сталося протікання радіоактивного теплоносія (води) з першого в другий контур, що є порушенням одного з бар'єрів на шляху поширення радіоактивного забруднення.

Аналогічна ситуація сталася і під час спроби російських окупантів "розігріти" енергоблок №6. Окрім того, його переведення в "гарячий" зупин призвело до значного збільшення кількості рідких радіоактивних відходів на майданчику, що несе потенційну шкоду для персоналу, населення і довкілля.

Він наголосив, що виконання ліцензійних вимог експлуатації атомних енергоблоків є запорукою безпечної експлуатації АЕС, а це безпека персоналу, населення та довкілля.

"Ліцензійні вимоги ґрунтуються не тільки на положеннях правил та норм, що діють в Україні, а ще й враховують багаторічний вітчизняний та міжнародний досвід експлуатації атомних станцій", - зауважив очільник НАЕК.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: epravda.com.ua
Теги
Україна
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!
Подпишитесь на ЭлектроВести в Твиттере
Самое читаемое