RSS
Тренды
31 августа 2018, 19:59
Ринок електромобілів нестримно розвивається. Кількість електрокарів у світі досягла 4 мільйонів
Згідно з останнім звітом Bloomberg NEF, цього тижня продажі електромобілів здолали чергову межу, досягнувши чотирьох мільйонів екземплярів.

Ринок стрімко розвиваеться. Індустрії було потрібно п'ять років, щоб у кінці 2015 дістатися до першої рекордної відмітки в мільйон проданих електрокарів. На другий мільйон пішло 17 місяців. Третій продали за 10 місяців, а останній мільйон розкупили за півроку. За останні 12 місяців (станом на кінець червня) загальний приріст на автомобільних ринках Європи, Північної Америки, Китаю і Японії склав 1,15 млн екземплярів. З них 565 000 проданих авто були електричними. Це означає, що майже половина приросту на найбільших ринках припала на електромобілі. Хоча в абсолютному вираженні ці цифри як і раніше невеликі. У другому кварталі 2018 року на основних ринках - в Китаї, Європі і Північній Америці - доля електрокарів склала 4%, 2,3% і 1,6% від загального об'єму проданих авто відповідно.

Проте навіть така скромна поки доля означає, що за перші півроку 2018 продано більше електрокарів, ніж за увесь 2016 рік. У кінці червня 2018 у всьому світі куплені 3,5 млн пасажирських електромобілів і  421 000 електробусів. Основним драйвером ринку став Китай: на нього доводиться 37% проданих з 2011 року електрокарів і 99% зелених автобусів, повідомляє GTM. Без урахування електробусів, кількість проданих електромобілів досягне чотирьохмільйонної відмітки у вересні 2018. Якщо Tesla Model 3 не розкуповуватимуть, як очікується, це станеться трохи пізніше. Але якщо бюджетна Tesla почне захоплювати ринок наміченими темпами, в середині 2019 продажі єлектрокарів в Європі просто злетять. У Китаї зростання станеться завдяки державній політиці на підтримку електричних і гібридних авто. Уряд сподівається, що випуск "нових електричних транспортних засобів" вже до 2020 року досягне двох мільйонів екземплярів, а до 2025 їх доля на спільному автомобільному ринку складе 20%.

П'ятий мільйон електрокарів буде проданий в найближчі півроку. Аналітики Bloomberg припускають, що ЗМІ повідомлять про нову віху у березні 2019. Очікується, що 45% продажів припаде на Китай, 26% - на Європу і 25% - на Північну Америку. Змінити ситуацію зможе все та ж Tesla Model 3, яка дозволить Північній Америці швидко наздогнати Європу. Тоді в обох регіонах буде продано приблизно 1,3 млн електрокарів.

Чотири мільйони проданих за сім років електрокарів - не найбільша цифра в масштабах автоіндустрії. За той же період люди у всьому світі купили 590 мільйонів традиційних авто, пише колумніст Bloomberg Лайам Денінг. Але якщо не дивитися на абсолютні показники, а враховувати саме динаміку змін, результат вражає.

У кінці минулого року Електровісті повідомляли про те, що загальна кількість електромобілів у світі перевищила 3 млн.

Читайте самые интересные истории ЭлектроВестей в Telegram и Viber

По материалам: hightech.plus
ELEKTROVESTI.NET экономят ваше время
Подпишитесь на важные новости энергетики!